3. Мицански извън групата на Кайзерслаутерн при драматичен успех на "червените дяволи" над Вердер

Късен гол на Дзеко донесе точката на Волфсбург в домакинството на Хофенхайм

Отборът на Кайзерслаутерн успя да постигне важна победа като гост на Вердер в мач от 17-ия кръг на Бундеслигата. Срещата завърши 2:1 в полза на "лаутерите" и бе изключително интересна, а двата тима завършиха мача с по десет души, след като през втората част по един играч от всеки тим бе изгонен. В групата на "червените дяволи" не бе българинът Илиян Мицански.

Двубоят започна по великолепен начин за Кайзерслаутерн и още в първата минута гостите успяха да открият резултата. Топката попадна в Лакич, който с много хубав удар от около десет метра успя да вкара и да изведе тима си напред в резултата.

Радостта на гостуващия тим продължи малко повече от 30 минути, защото в 34-ата домакините от Вердер получиха правото да изпълнят дузпа. Застаналият зад топката Хънт не сбърка и равенството бе възстановено. До почивката не падна нов гол и краят на първата част дойде при резултат 1:1.

Малко след началото на второто полувреме Кайзерслаутерн успя да поведе за втори път. Автор на попадението бе отново Лакич. Футболистът стреля хубаво с десния крак, а след удара му топката отново попадна в мрежата на Тим Вийзе.

До края на двубоя червени картони получиха сътветно Бугера от тима на „червените дяволи” в 70-ата минута и Вагнер от Вердер в 84-ата.

Домакините така и не успяха да достигнат до изравнителен гол и Кайзерслаутерн се поздрави с успеха. След победата тимът е 12-ти с 21 точки, а Вердер продължава да разочарова с представянето си и е 14-ти с 19 точки.

В друг мач от кръга отборите на Волфсбург и Хофенхайм не успяха да се победят и завършиха при равенство 2:2. Драмата в срещата не липсваше, а „вълците” успяха да изравнят в последните минути на мача.

Хофенхайм поведе в 34-ата минута с гол на Густаво. Преднината за гостуващия тим бе удвоена малко преди края на първата част, след като Сигурдсон успя да се разпише и почивката дойде при резултат 2:0 в полза на Хофенхайм.

През втората част Волфсбург намали в 75-ата минута, а автор на попадението за „вълците” бе Диего.

По всичко личеше, че гостите ще постигнат труден успех, но броени мигове преди края на срещата Дзеко изравни и донесе точката на тима си.

След равенството Хофенхайм е 8-ми с 25 точки, а Волфсбург са на 13-ото място с 19.

Еди Хау: Не можем да се сравняваме с Манчестър Сити и Арсенал