3. Модрич казал на вратаря къде ще бие Рамос

Модрич казал на вратаря къде ще бие Рамос

Субашич спаси дузпата при 1:1 и това преобърна цялото европейско първенство

Дузпата, която пренареди схемата на европейското и хвърли всички възможни фаворити в един кюп, тоест в долната част на схемата, е била спасена благодарение на предателство по реалмадридска линия. Това стана ясно след мача Хърватия - Испания, спечелен от балканците с 2:1 и оставил първенеца от последните две европейски първенства на второ място. Сега на световния шампион от 2010 г. предстои 1/8-финал с Италия, а после евентуално 1/4-финал с Германия и полуфинал с домакина Франция.

При 1:1 през второто полувреме холандският съдия Бьорн Кайперс отсъди доста спорна дузпа в полза на Испания. Трябваше да я бие Андрес Иниеста, но, както той призна след мача, Серхио Рамос бил толкова сигурен, че ще я вкара, че халфът на “Барселона” му отстъпил правото. Двамата обаче не бяха предвидили, че макар и не на терена заради контузия, в състава на Хърватия има играч на “Реал” (Мадрид), който много добре познава навиците на Рамос, в това число и маниера му за биене на дузпи.

Непосредствено преди дузпата се видя как капитанът на балканците Дарио Сърна притича до страничната линия край своята резервна скамейка, след това се върна в наказателното поле и дълго и разпалено обясняваше нещо на ушенце на вратаря Субашич. Бившият съотборник на Бербатов в “Монако” кимна, че е разбрал, след това изчака до последно удара на Рамос, полегна на свое дясно и отби битата в центъра топка.

“Сърна ми предаде думите на Модрич - да не бързам и че Рамос ще бие вдясно. Послушах го и работата стана”, каза Субашич след мача.

Самият Рамос призна, че е разбрал за съветите на клубния си съотборник, а това го е накарало в последния момент да промени плана си за удар. “Дузпа не се спасява, дузпа се пропуска. Надявам се това да не е фатално за нас. По-добре да изпусна в групата, отколкото на полуфинал или дори още в 1/8-финала”, каза защитникът на “Реал”.много неща, но най-вече цинично неуважение.