3. Могъщ Бербатов изкова победата за Монако над Лион (ВИДЕО)

Могъщ Бербатов изкова победата за Монако над Лион (ВИДЕО)

Българинът показа, че още го може с 2 асистенции и гол

Димитър Бербатов показа, че още го може. Българският нападател направи много силен мач за Монако при победата с 3:2 над Лион в среща от 29-ия кръг на Лига 1. Той се отчете с две асистенции и гол за монегаските.

С този успех тимът на Клаудио Раниери събра 62 точки и се намира на пет от лидера Пари Сен Жермен. Парижани обаче са с мач по-малко, тъй като по-късно днес гостуват на Сент Етиен. Лион пък остава на пето място с 45 точки.

Това е вторият поред много силен мач за Бербатов. Срещу Сошо той отново вкара гол и спечели дузпа.

Двубоят започна много добре за Монако. Още в 4-ата минута резултатът бе открит. Димитър Бербатов намери с прецизен пас Жермен, който без никакви проблеми даде преднина на своите с плътен удар. В 27-ата минута отново  българският нападател бе в основата на второто попадение за гостите. Жермен центрира в наказателното поле, там Бербо спря топката елегантно за Хемес, на когото не му остана нищо друго освен да вкара от около метър на празна врата.

Пет минути по-късно обаче домакините върнаха едно попадение. Джими Бриан получи топката след страхотен рейд на Мигел Лопес около мястото за изпълнение на дузпа и със силен удра намали изоставането на Лион.

Малко след подновяването на играта Бербатов върна преднината от 2 гола за монегаските.  В 53-ата минута той бе изведен сам срещу вратаря от Хамес и технично реализира с външната част на десния крак. При паса към Митко имаше засада, но съдията остави играта да продължи.

В 78-ата минута Лион обаче отново намали резултата. При едно центриране в наказателното поле вратарят Даниел Субашич позволи на Бакари Коне да го надскочи и топката попадна у Джими Бриан, който без да се бави я прати в мрежата. До края на мача Лион наложи тотален натиск, но не успя да стигне до важния гол, който да им донесе точката.

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)