3. Монако би Зенит без контузилия се Бербатов, Байер също продължава напред (+ВИДЕО)

„Монегаските” излъгаха Зенит с 2:0 в княжеството и оглавиха групата, пращайки руснаците в ЛЕ

Байер Леверкузен и Монако са двата отбора, които продължават от група „С” към фазата на директните елиминации в тазгодишното издание на турнира Шампионска лига.

Това стана факт, след като в последните срещи „аспирините” направиха 0:0 като гости на Бенфика, а „монегаските” биха вкъщи Зенит (Санкт Петербург), който пък ще играе в Лига Европа.

Българинът Димитър Бербатов започна като тилтуляр на стадион „Лиу II” и игра до 56-ата минута, когато бе заменен принудително, защото получи контузия.

Двата отбора си поделиха по едно полувреме в княжеството, понеже противно на логиката домакините излязоха притеснени и позволиха на съперника да се настани в тяхната половина до почивката.

Преди паузата обаче липсваха чистите ситуации, а гостите имаха около 60% владение на топката, колкото горе-долу бе то в полза на „монегаските” през втората част.

Иначе в 40-ата минута, след поредното неумело центриране на свой съотборник към далечната греда, където бе позицията на Бербатов при статичните положения, българинът се опита и успя да догони една топка на самата голлиния.

Точно там обаче тя му бе отнета и това даде възможност за контраатака на Зенит, след която се стигна до корнер. Впоследствие пък централният бранител на гостите бе оставен непокрит в пеналта и стреля с глава, но в обсега на вратаря, който спаси.

Монако започна далеч по-концентрирано второто полувреме. В 53-ата минута обаче Бербатов получи травма в кръста, а междувременно бе намерен около точката за изпълнение на дузпа и стреля технично с външен фалц, ала ударът му бе блокиран от бранител в синьо.

Веднага след това Митко бе заменен, докато публиката скандираше неговото име, а той навярно не можеше да повярва, че за втори път този сезон получава травма в мач срещу Зенит.

На мястото на българина влезе 19-годишният талант Антони Маршиал. Малко по-късно, в 63-ата минута домакините откриха резултата, след като Абденур се разписа с глава след центриране от пряк-свободен удар.

В 67-ата минута пък Раджи вкара атрактивен гол от воле, между краката на вратаря, но бе в очевидна засада и попадението му логично бе отменено.

Maлко преди края Хави Гарсия спъна Ферейра Караско в пеналта, ала реферът подмина справедливите претенции за дузпа на „монегаските”. Те обаче сложиха точка на спора в 89-ата минута, когато Фабиньо вкара за 2:0, между краката на вратаря.

Така Монако си осигури първото място в групата, тъй като досегашният лидер Байер Леверкузен фиксира нулево реми като гост на Бенфика.

Двубоят беше без значение за португалците, които нямаха шансове да продължат напред. Затова и наставникът им направи редица промени в стартовата единайсеторка.

Въпреки това обаче домакините имаха отлична възможност да поведат в резултата още в 12-ата минута, когато, след едно центриране, вратарят на гостите отби топката право в краката на Лима, ала бразилецът я прати в гредата, вместо в мрежата.

През втората част „аспирините” научиха, че Монако вече води на Зенит, а треньорът им се опита да освежи отбора и вкара в игра голмайстора Сон Хюн-Мин. Това обаче не помогна и германците дори можеха да загубят, ако в края Артур бе насочил по-добре топката с глава.

В крайна сметка гостите приключиха мача с човек по-малко, тъй като в последната минута на добавеното време втори жълт картон получи Юмер Топрак, който ще пропусне първия мач на своите в 1/8-финалтие на ШЛ.

След равенството германският тим остана с 9 точки в своя актив, докато Монако финишира с 11.

Benfica 0 - 0 Leverkusen - Champions League... by Football--Live