3. Монако не можа да спре пети испански отбор да влезе в групите на Шампионска лига (ВИДЕО)

Валенсия падна с 1:2 в княжеството, но продължава напред

За първи път една държава ще има цели пет представителя в групите на Шампионска лига!

Това стана факт, след като испанският тим на Валенсия преодоля плейофите, макар и да загуби с 1:2 визитата си на Монако.

„Прилепите” обаче спечелиха с 3:1 първата среща и по този начин се класират за следващата фаза с общ резултат 4:3.

Те започнаха силно в княжеството и още в четвъртата минута Алваро Негредо се възползва от грешка на Фабиньо при изнасянето на топката. Бившият нападател на Манчестър Сити напредна в пеналта и с изключително прецизен прехвърлящ удар вкара красив гол за 1:0.

Попадението обаче сякаш успокои прекалено много гостите и до края на мача те предимно се защитаваха.

От това се възползваха „монегаските”, които изравниха в 17-ата минута чрез Андреа Раджи. Италианският бранител бе най-съобразителен в наказателното поле след центриране от корнер и настъпило объркване, като матира вратаря с удар по земя – 1:1.

При този резултат дойде почивката, а след нея домакините продължиха да търсят ново попадение. Те го намериха в 75-ата минута, когато резервата Елдерсон Ува вкара за 2:1, макар че при гола на нигериеца останаха съмнения и за засада, и за игра с ръка.

В крайна сметка обаче това не бе достатъчно за домакините и те отпаднаха от надпреварата, в която играха 1/4-финал миналия сезон. „Монегаските” ще ритат в Лига Европа, докато Валенсия влезе в групите на Шампионска лига.

Там са още четири отбора от Испания, а именно Барселона, Реал Мадрид, Атлетико Мадрид и Севиля.