3. Монако развали купона и превзе крепостта на шампиона ПСЖ (ВИДЕО)

Монако развали купона и превзе крепостта на шампиона ПСЖ (ВИДЕО)

Монако спечели с 2:0 и нанесе първо домакинско поражение на ПСЖ в Лига 1 от 2014-а

Монако стана първият отбор, който победи новия-стар шампион Пари Сен Жермен на неговия стадион в Лига 1 от 2014 година насам. „Монегаските” не простиха на разсеяните звезди на Лоран Блан, които миналата седмица спечелиха титлата далеч преди края на сезона, и ги наказаха с 2:0. С трите точки Монако дръпна с 5 аванс на второто място пред Ница.

Тази вечер „Парк де пренс” бе пълен и феновете на ПСЖ очакваха купон с победа в чест на новата титла на страната, ала това не се случи.

Кавани се размина с центриране на Ди Мария, а до 20-ата минута ПСЖ имаше тотален превес. Удар на Кавани бе избит встрани, а после уругваецът не сполучи със задна ножица.

Парижани продължиха да пропускат положения с лека ръка и след паузата. Ибра стреля твъде слабо след пас на Ди Мария.

Монако изтърпя целия натиск на своя домакин и после развали партито за титлата. Томас Лемар нахлу отляво и пусна идеално по земя пред вратата, където Вагнер Лав се освободи от Давид Луис и от няколко метра с лекота вкара за 1:0.

Две минути по-късно Давид Луис направи самоубийствено отиграване и тръгна да лъже Фабиньо в наказателното поле, той му взе топката и бившият бранител на Челси направи дузпа. Фабиньо „попари” Кевин Трап с дузпа в стил Паненка в средата на вратата – 2:0.

ПСЖ нямаше победа в последните си 6 мача срещу Монако и тенденцията се затвърди. Ибрахимович също помогна за това с два пропуска на празна врата тази вечер и вместо празненства, по трибуните се чуха недоволни възгласи.