3. Монако спечели головата фиеста в Дортмунд с 3:2 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Монако спечели головата фиеста в Дортмунд с 3:2 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мбапе вкара два, но единият беше от засада, Фабиньо изпусна дузпа, пропуски на Дортмунд ден след бомбеното нападение

Монако отново вкара три гола навън в Шампионска лига и победи Борусия (Дортмунд) с 3:2 в сочения като най-атрактивен четвъртфинал в турнира. 18-годишната звезда на Монако Килиан Мбапе вкара първия и последния гол в мача, Свен Бендер си наниза автогол, а Дембеле и Кагава оставиха шансове на Дортмунд за реванша. Монако изпусна и дузпа чрез Фабиньо, който не уцели вратата при 0:0 в 17-ата минута.

Мачът беше отложен вчера заради три експлозии около клубния автобус на Борусия. При атентата пострада централният защитник Марк Бартра, който вече претърпя операция на ръката и се чувства добре.

Монако беше без левия бек Бенжамен Менди и опорния халф Тиему Бакайоко, докато „жълто-черните” не можеха да разчитат на Марко Ройс и пострадалия Марк Бартра.

Фенове и специалисти очакваха много голове от два отбора, които изповядват атакуващ стил на игра. Началото беше за домакините, но Камил Глик пресече пас през центъра за свръхзвуковия Обамеянг, а после габонската звезда насочи над целта след пас на Пишчек.

Монако понесе добре първоначалния натиск и след 10-ата минута започна да атакува. Тома Лемар не стреля добре от изгодна позиция, а в 16-ата минута Килиан Мбапе настигна пас над защитата и беше повален веднага от Сократис Папастатопулос – дузпа и жълт картон за гръцкия национал. Зад топката застана Фабиньо, който стреля ниско вляво и не улучи вратата, пропилявайки дузпата.

Монако пропусна дузпа и в предното си гостуване в Шампионска лига, когато загуби с 3:5 от Манчестър Сити и това не смути французите. Напротив, в 19-ата минута те разгърнаха бърза контра, започната от Бернардо Силва от собственото наказателно поле. Португалецът се устреми напред и прати пас вляво за Тома Лемар, който центрира полувисоко и топката просто се удари в намиращия се в засада Килиан Мбапе, който бе голмайстор за 1:0. Голът беше от засада, но Даниеле Орсато не получи сигнал от асистента си за засада и зачете гола.

След половин час игра Шинджи Кагава направи голям пропуск и не уцели вратата след пас на Матиас Гинтер от десния фланг. Усман Дембеле също направи пропуск при отклонен изстрел на Пишчек от дистанция, но имаше и вдигнат флаг за засада.

10 минути преди почивката левият бек на Монако Андреа Раджи центрира от фланга, а Свен Бендер си заби нелеп автогол едновременно с глава и ръка под натиска на намиращия се зад него Радамел Фалкао – 2:0 за „монегаските”.

Томас Тухел не се бави и още на почивката пусна Шахин и Пулишич на местата на грешника Бендер и капитана Марсел Шмелцер.

Борусия пренесе играта изцяло пред вратата на противника след рестарта. Дембеле не беше точен, а Фабиньо изби преди центрирането на Шахин да стигне до Обамеянг.

В 57-ата минута Рафаел Герейро центрира отляво, Обамеянг майсторски с петичка намери Шинджи Кагава пред вратата, а японецът съобразително изпревари вратаря и чукна успоредно за Усман Дембеле, който се разписа на празна врата за 1:2 и върна надеждите на домакините.

Усман Дембеле беше близо до нов гол, но рикошет от Раджи изпрати кълбото леко встрани. Цялата добра работа на Борусия през втората част беше провалена от едно лошо връщане назад на Пишчек, от което се възползва Мбапе, финтира веднага Сократис и сам срещу вратаря Бюрки насочи неспасяемо в горния десен ъгъл с прецизността и хладнокръвието на дългогодишен голаджия, макар да е само на 18. Резултатът стана 3:1 с втория негов гол в мача и четвърти в елиминациите, след като вкара по веднъж в двата мача с Манчестър Сити.

Фабиньо получи жълт картон след третия гол на гостите и ще пропусне реванша заради наказание.

Борусия намери сили за още един гол и намали на 2:3 в 84-ата минута чрез Кагава, който получи ниско центриране от Нури Шахин, елиминира Жемерсон с едно движение и вкара с нисък шут.

Дортмунд имаше една златна възможност да не загуби първия мач у дома в 91-ата минута, но Пиер-Емерик Обамеянг с глава прати над вратата след отлично центриране отдясно на Дембеле.

За реванша вероятно отново ни чака голово шоу, на което само можем да се насладим, а Борусия ще търси задължителен успех на „Луи II”, за да обърне развоя на битката.

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)