3. Монпелие надви Монако и излезе 12-ти в Лига 1

Монпелие надви Монако и излезе 12-ти в Лига 1

Те изпревариха Тулуза в класирането

Монпелие се наложи над Монако с 4:0 в гостуване от 33-ия кръг на френската Лига 1. Два гола за победителите вкара Арно Норден, а другите бяха дело на на Фету Мауаса и Стефи Мавидиди.

Първото положение в мача бе в полза на Монако, като вратарят на гостите Бенжамен Льоконт трябваше да се намесва при удар на Едан Диоп.

Малко по-късно Арно Норден направи пропуска за Монпелие, но в 28-ата минута се реваншира. Тогава с точен удар в левия долен ъгъл направи 1:0, като вратарят на монегаските Алексендър Нубел бе безпомощен.

В самия край на първата част Ели Уаи от Монелие имаше чудесен шанс да удвои резултата, но ударът му мина покрай десния стълб.

В 65-ата минута Фету Мауаса получи пас от Уаи и в много прецизен удар направи 2:0 за гостите. Седем минути по-късно Норден вкара втория си гол по идентичен начин с пълет удар в долния десен ъгъл.

В 80-ата минута Норден този път подаде е Стефи Мавидиди се измъкна от защитата и с мощен удар вкара четвъртия гол за тима на Мишел Дер Закарян.

С трите точки Монпелие успя да изпревари новия носител на Купата на Франция Тулуза и вече е на 12-а позиция.

Монако остава на четвърта позиция, но пропусна да се доближи до Топ 3.