3. Монпелие прекърши добрата серия на Тулуза (ВИДЕО)

Монпелие прекърши добрата серия на Тулуза (ВИДЕО)

Двата отбора завършиха с по 10 души

Тулуза беше в серия от 5 поредни мача без загуба в Лига 1, но допусна поражение с 1:2 от Монпелие у дома. Съставът на Карлес Мартинес игра с човек повече от средата на второто полувреме след червения картон на Тежи Савание, но не извлече никаква полза от това.

В края гостите изтръгнаха победата с гол на Халил Фаяд, а Расмус Николайсен от Тулуза също беше изгонен.

Монпелие няма загуба от средата на март, когато отстъпи с 2:6 на собствен терен срещу Пари Сен Жермен. Тимът на Мишел Дер Закарян вече е 10-и в класирането с 40 точки, колкото има и Тулуза.Савание откри резултата в полза на гостите в 27-ата минута след пас на Исиага Сила и мощен удар, оказал се неспасяем за Гийом Ресте. Малко по-късно Тулуза изравни с попадение на Тайс Далинга, а в 40-ата минута гол на Закария Абуклал беше отменен заради нарушение в атака.

Тежи Савание получи втори жълт картон в 65-ата минута и остави Монпелие в намален състав, но съотборниците му не се огънаха и дори вкараха втори гол, дело на резервата Фаяд в 81-ата минута. Скоро след това централният защитник на Тулуза Николайсен също видя червения цвят.