3. Монца и Антов ще играят в Серия А (ВИДЕО)

Монца и Антов ще играят в Серия А (ВИДЕО)

Историческа промоция за клуба в елита на Италия

Българският защитник Валентин Антов ще се подвизава в Серия А през следващия сезон, след като неговият отбор Монца спечели историческа първа промоция за елитната италианска дивизия.

Монца спечели реванша с 4:3 от плейофа за влизане в Серия А срещу Пиза и тимът постигна големия успех с общ резултат 6:4.

Антов изгледа мача от пейката и не влезе в игра, а Пиза заличи пасива от 1:2 в първия мач след два бързи гола в първите девет минути чрез Ернесто Торегроса и Хьортур Хермансон.

Хосе Мачин върна един гол в 20-а минута за Монца, а в 79-а минута Кристиан Гиткяер изравни.

В последната минута на редовното време Джузепе Мастину отново даде аванс на Пиза, изравни общия резултат и прати мача в продължения.

В тях Монца бе по-свежият отбор и с попадения на Лука Мароне и на Гиткяер извоюва мястото си в Серия А.