3. Монца матира Сасуоло в края и вече е осми в Италия (ВИДЕО)

Монца матира Сасуоло в края и вече е осми в Италия (ВИДЕО)

Новакът в Италия почти сигурно ще завърши в топ 10 на Серия А

Монца се наложи над Сасуоло с 2:1 като гост в двубой от 36-ия кръг в италианската Серия А. Доменико Берарди даде аванс на „нероверди“ в края на първото полувреме, а Патрик Киурия възстанови равенството в 60-ата минута. Сасуоло остана с човек по-малко на терена, след като в 68-ата минута Руан Тресолди си изкара втори жълт картон. Решаващото попадение бе дело на Матео Песина в самия край.

Монца се изкачва до 8-ото място в Серия А с актив от 52 точки, докато Сасуоло е на 13-а позиция с 44 пункта в актива си.

Двубоят започна с натиск от страна на Монца. В 26-ата минута играчите на „червените“ изразиха претенции към главния арбитър за дузпа. Ситуацията бе преразгледана с VAR, но не бе отсъден 11-метров наказателен удар.

В петата минута от добавеното време Армандо Ицо игра с ръка в собственото си наказателно поле, а след консултация с VAR бе отсъдена дузпа за Сасуоло. Доменико Берарди се нае с изпълнението и реализира, за да изведе „нероверди“ напред в резултата в края на полувремето.

Монца стартира по-добре от своя опонент второто полувреме. Натискът на „червените“ даде резултат в 60-ата минута, когато Самуеле Бириндели показа страхотна визия над играта и напери Патрик Киурия, който прати топката във вратата, за да възстанови паритета.

В 68-ата минута Сасуоло остана с човек по-малко на терена, когато Руан Тресолди получи втори жълт и респективно червен картон.

Голмайсторът за Монца отново се оказа на стрелкова позиция в наказателното поле на Сасуоло, след като бе намерен от свой съотборник. Киурия стреля с глава в горния ляв ъгъл, но Андреа Консили направи страхотно спасяване.

В третата минута на добавеното време Матео Песина овладя топката и навлезе в наказателното поле, справяйки се с двама бранители на Сасуоло и прати топката във вратата, пазена от Андреа Консили, за да донесе победата и трите точки за Монца.