3. Монца тласна Верона към опасната зона (ВИДЕО)

Монца тласна Верона към опасната зона (ВИДЕО)

След победа с 3:1 на „Бентегоди“

Монца постигна трета победа в последните си пет мача, след като се наложи с 3:1 над Верона като гост в ранния мач от неделната програма в италианската Серия "А".

За победителите на два пъти точен бе нападателят Лоренцо Коломбо, който по този начин регистрира втория и третия си гол от началото на кампанията.

20-годишният Коломбо откри резултата в 41-вата минута, а отново той бе точен за 0:2 в 73-тата минута.

Гостите подпечатаха успеха си десет минути по-късно с попадение на Лука Калдирола, а почетният гол за Верона дойде в 86-ата минута и бе дело на Майкъл Фолоруншо.

С победата на "Бентегоди" Монца събра 16 точки и се изкачи на осмо място в класирането.

Верона е на 17-о място с осем точки и още днес може да се окаже в зоната на изпадащите, ако Каляри победи у дома Дженоа.