3. Мощни премии в Барса за успех над Юнайтед

Мощни премии в Барса за успех над Юнайтед

Играчите на Барселона ще приберат умопомрачителни премии при евентуален успех във финала в Шампионската лига срещу Манчестър Юнайтед, съобщават медиите в Испания

Играчите на Барселона ще приберат умопомрачителни премии при евентуален успех във финала в Шампионската лига срещу Манчестър Юнайтед, съобщават медиите в Испания. Както е известно, двата тима се изправят един срещу друг в спор за златните медали в събота на стадион „Уембли” в Лондон.

Според информациите всеки един от титулярите на каталунците ще спечели средно по уникалните 750 000 евро за крайния успех в най-комерсиалния футболен клубен турнир. Казано с други думи играчите на „блауграна” ще получат обща премия от 18 милиона евро, които ще разделят помежду си.

Разбира се, това означава, че ключовите футболисти на испанците като Меси, Шави, Иниеста, Пуйол, ще вземат по над милион евро, докато играчи като Пинто, Енрике, ще вземат „символични” суми в сравнение с тези на лидерите.

Премията е почти същата за Барселона от преди две години, когато испанският гранд спечели требъл, а на финала отново победи Юнайтед с 2:0. Отборното възнаграждение за Димитър Бербатов и колегите му пък ще бъде в размер на 9 млн. паунда (малко над 10 млн. евро)