3. Моуриньо похвали "феноменалния" Куртоа за ремито във Франция

Моуриньо похвали "феноменалния" Куртоа за ремито във Франция

Ако футбол се играеше с 9 играчи и двама вратари..., въздъхна Специалния

Жозе Моуриньо поздрави своите „феноменални вратари”, след като Тибо Куртоа помогна на Челси да се измъкне с 1:1 при гостуването на Пари Сен Жермен в първия осминафинален сблъсък между двата отбора в Шампионска лига.

Белгиецът напълно оправда доверието на Специалния и направи 4 много важни спасявания, които на практика не позволиха на френския шампион да вземе преднина преди реванша.

„И двамата (с Чех) са феноменални вратари. Опитвам да „чета” ситуациите и да предвиждам профила на мачовете и нуждите на отбора, но всъщност е много лесно да поставиш някой от тях двамата на вратата. Ако футбол се играеше с 9 играчи и двама вратари, ние щяхме да сме стигнали луната”, засипа Моуриньо със суперлативи своите двама вратари пред Sky Sports след ремито в Париж.

Португалецът призна, че 1:1 е добър резултат за Челси и не скри, че отборът му е бил надигран в огромния процент от времето след почивката.

„ПСЖ бяха по-силни от нас, а ние нито създадохме положения, нито контролирахме мача, както го правехме през първата част. През първата част създадохме добри положение и движехме добре топката. През втората част изгубихме контрола срещу един фантастичен отбор с фантастични играчи. Отдавам заслугата за това на ПСЖ и отказвам да кажа, че моите играчи не се представиха добре. ПСЖ ни пресираха много през второто полувреме, играха много директен футбол и имат един звяр (Ибрахимович), който притежава много качества. Той е не само звяр, той доминираше във въздуха, печелеше първата топка, втората топка, беше трудно за нас. След такова трудно второ полувреме 1:1 е позитивен резултат”, обясни Моуриньо.

Той бе запитан и дали този резултат прави Челси фаворит преди реванша.

„Не мисля, че ние сме фаворити. Това е Шампионска лига, елиминации, топ 16 с топ отбори и топ играчи и 1:1 никога не създава предпоставки за ясен фаворит. Това е двубой в два мача и сега остава само един от тях. Имаме само леко предимство, може би психологическо, че играем у дома и не трябва пак да играем в Париж”, поясни Моуриньо.
Артета: Гостуваме на шампионите, няма как да е лесно