3. Мойс започна с обрати като Фърги (ВИДЕО)

Мойс започна с обрати като Фърги (ВИДЕО)

Манчестър Юнайтед спечели с 3:2 домакинството си на Стоук, след като изоставаше с 1:2 на почивката

Манчестър Юнайтед постигна един от своите обрати, които правеше по времето на сър Алекс Фъргюсън начело на тима. „Червените дяволи“ победиха с 3:2 Стоук Сити на "Олд Трафорд", след като на полувремето губеше с 1:2. Робин ван Перси, Уейн Рууни и Хавиер Ернандес донесоха успеха на тима на Дейвид Мойс, след като Питър Крауч и Марко Арнаутович отбелязаха за „грънчарите“ още през първата част.

Двубоят започна по възможно най-неприятния начин за „червените дяволи“. Питър Крауч откри резултата още в четвъртата минута и даде преднина на Соук. Арнаутович центрира отляво, Крауч засече топката, но де Хеа спаси. При добавката обаче английският нападател не сбърка и смълча трибуните на „Олд Трафорд“.

В 43-ата минута резултатът беше изравнен. След бърза контраатака на „червените дяволи“, Нани центрира в наказателното поле, където Рууни стреля с глава. Ударът на английския нападател бе спасен от Асмир Бегович, но при добавката на ван Перси стражът на Стоук бе безпомощен.

Само две минути по-късно обаче „грънчарите“ отново излязоха напред врезултата. Марко Арнаутович стреля от пряк свободен удар, топката срещна напречната греда, след кеото рикошира в гърба на Давид де Хеа и се оплете в мрежата на Юнайтед за втори път. Така възпитаниците на Марк Хюз се оттгелиха с гол аванс на почивката.

През втората част феновете на „Олд Трафорд“ станаха свидетели на още един от известните обрати на Юнайтед. В 78-ата минута Уейн Рууни засече центриране от корнер на ван Перси и с глава изравни резултата.

Само две минути по-късно „грънчарите“ бяха сломени. Патрис Евра проби по лявото крило и центрира, намирайки непокрития Хавиер Ернандес. Мексиканският нападател засече топката с глава и донякъде запази вярата на феновете в Дейвид Мойс.

Въпреки тази победа, „червените дяволи“ все още се намират на незавидната осма позиция с едва 14 точки след девет изиграни кръга. Стоук, от своя страна, е над чертата благодарение единствено на головата си разлика.

Рюдигер хвали Ямал

Младата звезда на Барселона получи похвали от защитника на големия съперник Реал

Защитник на Селта пред дебют за Испания

Селекционерът на Испания Луис де ла Фуенте повика един дебютант в състава си

Мусиала отпадна от състава на Германия, дебютант го замества

Полузащитникът на Байерн Мюнхен Джамал Мусиала ще пропусне предстоящите мачове на Германия от Лигата на нациите

Ювентус гласи сензационен трансфер

Испанският защитник Серхио Рамос може да стане играч на италианския Ювентус

Легенда на Черно море: Може да уволним Загорчич

Легендата на Черно море Георги Кондов е убеден, че неговият любим клуб ще зарадва своите фенове и днес срещу Славия

Тухел е фаворит за нов треньор на Манчестър Юнайтед

Бившият треньор на Байерн Мюнхен Томас Тухел е водещ кандидат за мястото на мениджъра на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг