3. Муса Дембеле спаси Тотнъм с късен гол в реванша срещу Лион (ВИДЕО)

Муса Дембеле спаси Тотнъм с късен гол в реванша срещу Лион (ВИДЕО)

"Шпорите" се класираха за 1/8-финалите на Лига Европа, след като завършиха наравно 1:1 срещу "хлапетата" в реванша

Тотнъм се класира за 1/8-финалите на Лига Европа, след като завърши при резултат 1:1 реванша си срещу Лион от фазата на 1/16-финалите. Първият мач между двата тима на „Уайт Харт Лейн” бе завършил с победа с 2:1 в полза на „шпорите”, а в реванша на „Стад Жерлан” тази вечер Лион водеше с 1:0 до самия край на мача, но Тотнъм успя да се добере до изравнителен гол в края и по този начин да се класира за следващата фаза.

”Хлапетата” излязоха с гол напред в 16-ата минута с гол на Максим Гоналонс, а автор на попадението за крайното 1:1 в 90-ата минута бе Муса Дембеле.

Лисандро Лопес стреля неточно за домакините в 4-ата минута, а Тотнъм отвърна с удар на Уилям Галас, след който кълбото не попадна в очертанията на вратата. В следващите минута Брад Фридел се справи с удари на Клемент Грение и Деян Ловрен.

Домакините успяха да излязат с гол напред в 16-ата минута, когато Клемент Грение центрира от свободен удар, а Максим Гоналонс засече с глава и прати топката в мрежата на Брад Фридел. Асистиралият за гола Грение сам можеше да отбележи в 26-ата минута, но стреля извън рамките на вратата.

Лисандро Лопес се отчете с нов неточен изстрел, а в края на първото полувреме Александър Лакасет също получи шанс да се разпише, но не намери очертанията на вратата. В 45-ата минута топката срещна лявата греда след далечен изстрел на Люис Холтби.

5 минути след началото на втората част Гарет Бейл направи сериозен пропуск за „шпорите”, стреляйки неточно, а „хлапетата” можеха да отбележат втори гол в 55-ата минута, но Брад Фридел спаси изстрела на Клемент Грение. Малко след това американският страж се справи и с изстрел на Бафетимби Гомис.

В 65-ата минута Емануел Адебайор прати кълбото към вратата от малък ъгъл, а то кацна на напречната греда. Гарет Бейл направи нов пропуск в 67-ата минута, като ударът му бе спасен от вратаря на домакините. До края на срещата „шпорите” се опитаха да достигнат до изравнителен гол, но пропуски направиха Клинт Демпси и Гарет Бейл.

Английският тим успя да се добере до изравнителен гол в последната 90-ата минута, когато Муса Дембеле с блестящ далечен изстрел с левия крак забоде топката в левия ъгъл на вратата на Реми Веркутр.

Лион не успя да създаде нищо по-опасно пред вратата на противника до края на мача и така последният съдийски сигнал дойде при резултат 1:1, а това значеше, че Тотнъм се класира за 1/8-финалите на Лига Европа, а „хлапетата” отпадат от надпреварата.

На 1/8-финалите "шпорите" ще се изправят срещу отбора на Интер.