3. На Апенините: Ти спечели, Жозе!

На Апенините: Ти спечели, Жозе!

"Специален Интер, Челси е аут!", пишат в Италия

Пресата на Апенините засипва със суперлативи Жозе Моуриньо и неговия Интер след класирането на тима в четвъртфиналите на Шампионската лига.

„Нерадзурите” победиха с 1:0 Челси на „Стамфорд Бридж” и с общ резултат 3:1 ще играят за пръв път от 4 години сред най-добрите осем в най-комерсиалния футболен турнир. Спортните издания в Италия не пропускат да отбележат феноменалния Уесли Снайдер, както и страхотния Самуел Ето’о. Именно камерунецът вкара единственото попадение в Лондон късно снощи.

Специален Интер, Челси е аут! Снайдер вдъхнови, Ето’о реши!, пише „Гадзета дело Спорт” за триумфа на италианския шампион.

„Невероятната тактика на Жозе – преса и организация по целия терен. Това донесе успеха на Интер. Челси имаше своите шансове в края на първата част, но ги пропиля с лека ръка. Невероятна втора част за „нерадзурите” и гол шедьовър на Ето’о”.

Триумф на Ето’о, Челси отпада, Моуриньо е на четвъртфинал!, съобщава от страниците си „Кориере дело Спорт”.

„Нерадзурите” покориха „Стамфорд Бридж”: 1:0 с гол на камерунеца Ето’о след страхотна асистенция на Снайтед, който бе най-добрият на терена. Четвъртфинал за шампионите, слаб мач за Челси. „Сините” се отърваха след пропуски на Пандев и Милито. 5 минути преди края Дрогба остави своя тим с човек по-малко и трагедията на домакините бе пълна”.

„Тутоспорт „
излиза с гръмкото: Ти спечели, Моу!

„Моуриньо победи бившия си тим Челси в Шампионската лига – четвъртфинал за Интернационале. Невероятна работа на Жозе и неговия тим. Победен гол на Самуел Ето’о. Блестящ Уесли Снайдер”.

Кейн: Чака ни труден, но и вълнуващ мач с Леверкузен