3. На „Бернабеу“: Реал вдигна титлата и се забавлява за 5:0 (ВИДЕО)

На „Бернабеу“: Реал вдигна титлата и се забавлява за 5:0 (ВИДЕО)

„Белия балет“ разби Алавес, Белингам и Винисиус отново блестят

Реал (Мадрид) отпразнува с категорична победа предсрочно спечелената титла на Испания.

„Белия балет“ вдигна трофея пред феновете си преди домакинството на Алавес от 36-ия кръг на „Ла Лига“, което спечели с убедителното 5:0.

Тон за 5-ата последователна победа над този съперник още в 10-ата минута даде Джуд Белингам.

Пристигналият в началото на сезона английски национал реализира своето 18-о попадение за първенство след 8-ата асистенция през кампанията на Тони Кроос.

В 27-ата минута Винисиус удвои аванса на Кралския клуб, а в добавеното време на първата част Федерико Валверде оформи класиката след пас на Белингам.

Така всичко на практика бе решено още преди почивката, но въпреки това след нея Реал вкара още 2 безответни гола.

В 70-ата минута отново Белингам асистира, за да вкара Винисиус своя втори гол в мача, докато крайното 5:0 оформи резервата Арда Гюлер в 81-ата минута.

Така Реал постигна 9-а поредна победа в „Ла Лига“, докато Алавес понесе първо поражение от месец насам и остана с 42 точки на 11-а позиция.

Домакините пък вече имат 93 пункта след 29 успеха и само 1 загуба в досегашните си 36 мача за първенство.

В предпоследния кръг Реал гостува на Валенсия, докато Алавес приема Хетафе.

РЕАЛ (МАДРИД) – АЛАВЕС 5:0
1:0 Белингам (10)
2:0 Винисиус (27)
3:0 Валверде (45+1)
4:0 Винисиус (70)
5:0 Арда Гюлер (81)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Реал (Мадрид): 1. Тибо Куртоа, 23. Ферлан Менди, 3. Едер Милитао, 6. Начо, 2. Дани Карвахал, 15. Федерико Валверде, 12. Едуардо Камавинга, 8. Тони Кроос, 5. Джуд Белингам, 11. Родриго, 7. Винисиус Жуниор;

Алавес: 31. Хесус Овоно, 3. Рубен Дуарте, 16. Рафа Марин, 5. Абдел Абкар, 2. Андони Горосабел, 10. Янис Хаджи, 8. Антонио Бланко, 6. Андер Гевара, 7. Алекс Сола, 11. Луис Риоха, 32. Саму Омородион.