3. На "Стамфорд Бридж": Челси вкара 7 на "черните котки"

На "Стамфорд Бридж": Челси вкара 7 на "черните котки"

Точни в мрежата на Съндърланд за крайното 7:2 бяха Анелка (2), Лампард (2), Малуда, Ашли Коул и Балак

Челси разби Съндърланд с 7:2 на собствения си „Стамфорд Бридж” в мач от английската Висша лига. Над 40 000 зрители станаха свидетели на головия спектакъл от 22-ия кръг на кампанията.

Въпреки отсъствието на Дрогба, Калу и Есиен, „сините” се развихриха и само за едно полувреме решиха всичко в своя полза.

Точни в мрежата на Фулоп бяха Анелка (2), Лампард (2), Малуда, Ашли Коул и Балак.

Лондончани продължават да са лидер в класирането с 48 точки, на една пред втория Манчестър Юнайтед и мач по-малко. Съндърланд са 12-и с 23.

Още от първата минута Челси доминираше на терена и до 34-ата минута тимът отбеляза 4-и безответни попадения. Анелка откри резултата в 8-ата минута, като получи страхотен пас от Балак зад защитата на „черните котки”, преодоля Фулоп и прати топката в опразнената мрежа.

В 17-ата Малуда се пребори за една спорна топка в средата на терена, навлезе в половината на Съндърланд и с диагонален удар направи 2:0. Ашли Коул показа, че е един от най-класните леви крайни защитници в света в 22-ата минута, когато направи за смях Кана и технично реализира трето попадение за своя отбор.

До края на полувремето имаше време резултатът да стане 4:0, след като Лампард засече топката от въздуха с десния си крак.

На почивката Анчелоти замени Тери и Ашли Коул, а в игра за тима на Стив Брус се появи Зенден.

7 минути след подновяването на играта Балак засече центриране на Джо Коул и реализира с глава за 5:0. Гостите вкараха почетно попадение в 56-ата минута, когато Джоунс свали коженото кълбо към Зенден и той вкара на един от бившите си клубове.

В 65-ата минута Анелка се възползва от добра атака на резервата Жирков за 6:1. Последваха няколко пропуска на французина, който така и не успя да оформи своя хеттрик. В последната минута на редовното време Анелка показа, че може и да подава отлично като намери непокрития Лампард в наказателно поле и халфът с глава бе точен за 7:1.

В добавеното време пък голмайсторът на Съндърланд Бент оформи крайното 2:7 след грешка на „синята” защита.

Челси – Съндърланд 7:2

(1:0) Анелка 8’
(2:0) Малуда 17’
(3:0) А. Коул 22’
(4:0) Лампард 34’
(5:0) Балак 52’
(5:1) Зенден 56’
(6:1) Анелка 65’