3. Дортмунд намери цаката на Мбапе и мечтае за финал (ВИДЕО)

Дортмунд намери цаката на Мбапе и мечтае за финал (ВИДЕО)

Фюлкруг носи успех на германците над ПСЖ в полуфинала

Борусия Дортмунд спечели с минимално, но изключително ценно 1:0 срещу Пари Сен Жермен в първи полуфинал от Шампионска лига. Никлаас Фюлкруг вкара попадението, с което германците се доближиха до първия си финал в турнира от 2013 година насам.

На "Сигнал Идуна Парк" голямата звезда на терена Килиан Мбапе бе обезличен от отбраната в "жълто-черно". Световният шампион с Франция удари греда и до известна степен това бе единственият му по-ярък момент за вечерта.

Двата тима вече се познаваха достатъчно, добре след като бяха в групата на смърта през есента, а тяхна компания им правеше още Милан и Нюкасъл. По пътя към топ 4 на Шампионска лига Дортмунд се разправи с ПСВ и Атлетико, докато ПСЖ изхвърли Реал Сосиедад и Барселона.

Двубоят започна със споделено надмощие, като въпреки очакванията, опасни положения пред едва от двете врати нямаше в началните минути.

В 14-ата дойде и първата добра ситуация за домакините, след като Марсел Забицер се озова срещу Донарума, но си затвори ъгъла и ударът му не намери целта.

Последваха сухи минути, в които двата тима нямаше с какво да се изненадат, за да дойде 35-ата, когато Нико Шлотербек даде дълъг пас зад отбраната на гостите, а Никлаас Фюлкруг успя да си спре топката от въздуха, след което със силен изстрел с левия крак не остави шанс на италианския вратар.

Втората част започна с далеч по-открит футбол, като ПСЖ удари две греди в рамките на една атака. Първо Килиан Мбапе стреля технично по диагонала, но ударът му срещна лявата греда зад Кобел, а секунди по-късно от няколко метра Хакими намери другата греда.

После дойде и големия пропуск на Фюлкруг, който бе намерен перфектно от пробилия по дясното крило Санчо, но ударът на тарана излезе в аут. Постепенно мачът влезе в първоначалното си русло, а големият отсъстващ на вечерта бе Мбапе, който трудно излизаше на положение.

В 83-ата минута Бранд бе изведен в наказателното поле, но в последния възможен момент шпагат на Маркиньос предотврати сериозна опасност за Донарума. До края на мача французите не намериха начин да поставят под напрежение своя съперник и сега ще трябва да осъществяват обрат на "Парк де Пренс" след седмица. Другият полуфинал във вторник не излъчи победител, след като Байерн и Реал направиха зрелищно 2:2 в Германия.

Борусия Дортмунд - ПСЖ 1:0
1:0 Никлаас Фюлкруг (35)

Борусия Дортмунд (4-2-3-1): 1. Грегор Кобел – 26. Юлиан Риерсон, 15. Матс Хумелс, 4. Нико Шлотербек, 22. Ян Маатсен - 23. Емре Джан (К), 20. Марсел Забицер - 27. Карим Адейеми, 19. Юлиан Брандт, 10. Джейдън Санчо - 14. Никлаас Фюлкруг

Треньор: Един Терзич

ПСЖ (4-3-3): 99. Джанлуиджи Донарума – 2. Ашраф Хакими, 5. Маркиньос (К), 21. Люка Ернандес, 25. Нуно Мендеш - 33. Уорън Заир-Емери, 17. Витиня, 8. Фабиан Руис - 10. Усман Дембеле, 7. Килиан Мбапе, 29. Брадли Баркола

Треньор: Луис Енрике