3. Героичен ЦСКА 1948 остана на секунди от плейофите (ВИДЕО)

Героичен ЦСКА 1948 остана на секунди от плейофите (ВИДЕО)

"Червените" рухнаха с 10 души в продълженията

ЦСКА 1948 бе на броени секунди от плейоф в Лигата на конференциите, но попадение на Пафос в 7-ата минута на добавеното време на редовните 90 прати срещата в продължения, където "червените" катастрофираха с 0:4. Тимът на Валентин Илиев игра с човек по-малко от края на първата част, когато Стив Фортадо извърши безумно нарушение в центъра на терена и получи втори жълт картон.

Първият мач родният представител в Европа бе спечелил с 2:1 след обрат, но голът на Дерик Лукасен в сетния миг на реванша предопредели крайния изход. В продълженията силите на ЦСКА 1948 свършиха, а гардът им падна.

Логично домакините бяха тези, които започнаха по-агресивно срещата. Още в 9-ата минута Петър Маринов парира удар на Жайро, изведен на добра позиция.

В същото време "червените" бяха принудени предимно да се защитават, изчаквайки търпеливо своя момент за атака.

В 20-ата минута Радослав Кирилов опита да изненада вратаря на съперника Ивица Ивушич, но техничното му изпълнение излезе в аут.

До 30-ата минута пък общо трима играчи на родния представител си изкараха официални предупреждения - Бирсент Карагаран, Реян Даскалов и Стив Фуртадо.

А в 36-ата минута дойде и първата отлична възможност за ЦСКА 1948, след като именно Карагарен засече с глава центриране от ъглов удар, а топката срещна напречната греда на Пафос.

В самия край на първата част Фуртадо влезе остро в краката на Драгомир, за което получи втори жълт картон и "червените" останаха с човек по-малко.

Въпреки численото превъзходство, домакините трудно успяваха да създадат нещо по-опасно пред българската врата.

След час игра Пафос все пак Жажа проби по левия фланг, след което стреля по диагонала, а топката срещна страничната греда зад Маринов.

Последваха минути с много битка между двата тима и малко положения.

В заключителната част на мача играчите в "небесносиньо" опитаха да хитряват, търсейки провокации в наказателното поле на ЦСКА 1948 в опит да си изпросят дузпа.

Срещата вървеше към справедливо 0:0, когато "червените" рухнаха в последната възможна секунда на даденото от съдията 7-минутно продължение.

Жажа комбинира на двойно с Голдар, последва разбъркване, а в крайна сметка Дерик Лукасен стреля пред погледа на цялата отбрана на българите, за да прокара топката покрай плонжа на Маринов.

Първото продължение започна болезнено за ЦСКА 1948, след като най-активният на терена Жажа проби в наказателното поле на гостите, след което запрати топката в далечния ъгъл за 2:0.

Интригата окончателно приключи в 99-ата минута, когато нова атака на домакините завари отбраната на ЦСКА 1948 неподготвена, а Андресон успя да намери мрежата на "червените" с удар от няколко метра.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Пафос: 1. Ивица Ивушич, 23. Дерик Лукасен, 5. Давид Голдар, 2. Костас Пилеас, 7. Бруно, 30. Влад Драгомир, 26. Иван Шунич, 88. Пепе, 22. Муамер Танкович, 10. Жайро (к), 11. Жажа;

Треньор: Хуан Карлос Карседо;

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов – 19. Стив Фуртадо, 14. Теодор Иванов, 21. Емил Ценов, 31. Том Рапнуи, 28. Неделко Пишчевич, 22. Реян Даскалов, 9. Бирсент Карагарен, 7. Талис, 10. Радослав Кирилов (к), 40. Марио Илиевски;

Резерви: 12. Леви Нтумба, 13. Берк Алимоллов, 6. Радослав Илиев, 11. Касиано Бузон, 16. Мартин Атанасов, 26. Ивайло Марков, 39. Парвиз Умарбаев, 58. Марто Бойчев, 61. Октавио, 91. Райън Бидунга;

Треньор: Валентин Илиев.