3. Реал е Супершампион на Европа, Мбапе започна с головете (ВИДЕО)

Реал е Супершампион на Европа, Мбапе започна с головете (ВИДЕО)

"Белия балет" надви с 2:0 Аталанта за рекордна Суперкупа на Европа

Реал Мадрид спечели рекордна шеста Суперкупа на Европа, след като победи Аталанта с 2:0 във Варшава. Носителят на Шампионската лига нямаше проблеми да надвие шампиона на Лига Европа, а звездната придобивка Килиан Мбапе вкара дебютния си гол за "белия балет" в официалния си дебют.

След края на първите 10 минути от срещата Аталанта постепенно успя да се измъкне от хватката на "кралския клуб" и на свой ред опита атаки към вратата на Тибо Куртоа.

В 15-ата минута Федерико Валверде центрира отдясно за Килиан Мбапе, но неговият удар бе блокиран.

В добавеното време на първото полувреме удар на Винисиус бе блокиран, но топката се върна до седмицата на Реал Мадрид, който пусна пас в коридор, с който намери Родриго и той стреля, но уцели напречната греда.

Тимът на Джан Пиеро Гасперини започна чудесно второто полувреме, като в 47-ата минута Тибо Куртоа се разтегна максимално и спаси удар с глава на Марио Пашалич след центриране на Де Роон.

В 60-ата минута Аталанта не успя да изчисти добре една топка, която стигна до Винисиус. Той нахлу в наказателното поле вдясно от вратата и пусна топката към оставения съвсем сам Федерико Валверде. Уругваецът имаше пред себе си опразнената врата и хладнокръвно вкара гол, който падна с първия точен удар за Реал Мадрид в срещата.

Веднага след това Реал Мадрид можеше да вкара втори гол, но Мусо спаси удар на Винисиус, а в 62-ата минута вратарят на италианският тим се намеси страхотно при удар на Белингам.

В 68-та минута Винисиус проби отдясно и пусна топката успоредно на голлинията. Мбапе не успя да я засече, но тя стигна до Белингам. Той върна топката към Мбапе и френската суперзвезда вкара дебютния си гол в официален мач за Реал Мадрид, пращайки топката в голния ляв ъгъл на вратата на Аталанта за 2:0.

Така Реал Мадрид вече е еднолично начело по спечелени Суперкупи на Европа с шест, оставяйки Милан и Барселона зад себе си с по пет.

Реал Мадрид - Аталанта 2:0

1:0 Валверде 60