3. НА ЖИВО: Реал (Мадрид) - Борусия (Дортмунд) 5:2

НА ЖИВО: Реал (Мадрид) - Борусия (Дортмунд) 5:2

Гледайте и следете тук сблъсъка на „Бернабеу“

Реал (Мадрид) е домакин на Борусия (Дортмунд) в безспорно най-интересния сблъсък от програмата на Шампионска лига във вторник.

Испанският колос загуби последния си мач в турнира, след 0:1 от Лил като гост, но след това постигна две победи на домашната сцена.

Споменатото поражение е единствено за възпитаниците на Карло Анчелоти от началото на сезона, докато Борусия (Дортмунд) спечели и двете си срещи в турнира и то по доста категоричен начин. „Жълто-черните“ сразиха Брюж с 3:0, а след това разбиха Селтик със 7:1.

Какво ще се случи днес, предстои да разберем от двубоя на „Сантяго Бернабеу“, който стартира в 22:00 часа и е пряко в ефира на МАХ Спорт 3.

Novsport ще проследи развитието на мача в реално време, докато нашите посетители могат да гледат Реал (Мадрид) - Борусия (Дортмунд) на ЖИВО ТУК.

5:2 Винисиус (90+3)

Срещата бе очаквана с огромен интерес и феновете на домакините се бяха подготвили със страхотна хореография, напомняйки на света, че техните любимци са властелините на Шампионска лига с рекордните 15 трофея.

Реал започна по-добре мача и още в 4-ата минута центриране на капитана Лука Модрич от ъглов тества отбраната на гостите. Тя обаче се справи, а малко след това Серу Гираси нанесе първия точен удар, но без да затрудни Тибо Куроа.

Домакините отговориха с воле на Килиан Мбапе, но топката бе блокирана от защитник, а не след дълго отново Куртоа трябваше да се намесва след изстрел на Дониел Мален.

Последният обаче откри резултата в 30-ата минута, след като бе намерен отлично от Гираси и не остави шансове на вратаря.

Попадението сякаш стъписа Реал и едва 4 минути по-късно Борусия вкара втори гол.

Отново Дониел Мален бе в центъра на събитията, след като проби по фланга и с прострелно центриране намери Джейми Байноу-Гитенс, който засече отблизо и удвои аванса на гостите.

Това стана в 34-ата минута, а в 36-ата Реал можеше да намали, но удари 2 греди в рамките на секунди.

Първо мощен шут на Родриго срещна напречната, а после бившият играч на гостите Джуд Белингам също нацели рамката на вратата. Третият опит бе на Мбапе, но след рикошет в капитана Юлиан Бранд, вратарят Кобел успя да избие.

Борусия отговори мигновено и в 39-ата минута Куртоа трябваше да показва класа след шут на Бранд в горния десен ъгъл, а после и след удар на Гитенс.

Така почивката дойде при резултат 0:2, ала след нея Реал се разигра и на свой ред реализира 2 бързи попадения. Преди това Лукас Васкес и Винисиус тестваха вратаря на гостите, чиито наставник Нури Шахин реши да предприеме смяна в 55-ата минута.

Това се оказа грешен ход, защото в 60-ата Реал изравни чрез Антонио Рюдигер, който се включи в атака и засече мощно с глава центриране на Мбапе – 1:2.

„Белия балет“ изравни само 3 минути по-късно. В 63-ата Винисиус получи отличен пас от Мбапе и на празна врата възстанови статуквото – 2:2.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

РЕАЛ: 1. Тибо Куртоа, 17. Лукас Васкес, 3. Едер Милитао, 22. Антонио Рюдигер, 23. Ферлан Менди, 10. Лука Модрич (к), 8. Федерико Валверде, 5. Джуд Белингам, 11. Родриго, 9. Килиан Мбапе, 8. Винисиус Жуниор;

Треньор: Карло Анчелоти;

БОРУСИЯ: 1. Грегор Кобел, 26. Юлиан Риерсон, 43.Джейми Байноу-Гитенс, 4. Нико Шлотербек, 5. Рами Бенсебайни, 25. Никлас Зюле, 8. Феликс Нмека, 20. Марсел Забицер, 10. Юлиан Бранд (к), 21. Дониел Мален, 9. Серу Гираси;

Треньор: Нури Шахин;

Съдия: Ищван Ковач (Румъния).

Голмайсторът на Байер пропуска мач заради автомобилна катаствофа

Голмайсторът на Байер Леверкузен Виктор Бонифейс ще пропусне гостуването на Брест в сряда в Шампионската лига, тъй като е пострадал при автомобилна катастрофа

Монако е на върха в Шампионската лига (ВИДЕО)

След разгромен домакински успех с 5:1

Гол от корнер вдъхнови Милан за дебютна победа в Шампионска лига (ВИДЕО)

„Росонерите“ биха с 3:1 у дома 10 от Брюж