3. ЖАЛКО! Лудогорец изпусна да бие Виктория (Пилзен)

ЖАЛКО! Лудогорец изпусна да бие Виктория (Пилзен)

Пьотровски не вкара от дузпа за Лудогорец

Лудогорец завърши наравно 0:0 с Виктория Пилзен при гостуването си в Чехия от втория кръг на основната фаза в Лига Европа.

Българският шампион пропусна дузпа чрез Якуб Пьотровски в 52-ата минута.

"Орлите" имат само една спечелена точка след първите си два мача, докато чехите са с две.

Двубоят в Чехия стартира равностойно, но без опасности пред двете врати.

В 17-ата минута Лудогорец допусна голяма грешка, но за щастие на "орлите" Принс Квабена Аду, който излезе на добра позиция, стреля много неточно.

В 21-ата минута удари на Якуб Пьотровски и Руан Круз бяха блокирани от бранители на чехите.

Четири минути след това Вацлав Йемелка отправи изстрел с глава, който бе право в Хендрик Бонман и стражът на Лудогорец успя да улови топката.

В 28-ата минута Кайо Видал получи травма в гърба и "орлите" играха няколко минути с човек по-малко, докато Агибу Камара загрее, за да влезе на негово място.

В следващите минути двата тима разиграваха предимно в средата на терена без да успеят да застрашат вратата на противника.

Лудогорец започна по-добре второто полувреме. Агибу Камара имаше претенции за дузпа в началото на втората част, а съдията имаше нужда и лично да преразгледа ситуацията на ВАР монитора преди да види играта с ръка на Йемелка. Зад топката да изпълни наказателния удар застана Якуб Пьотровски, който бе спрян от Йедличка.

В 60-ата минута Каду стреля от фал, но изобщо не затрудни Бонман. Девет минути след това Копич успя да изчисти в корнер преди Рик Джонатан да стигне до топката. След изпълнението на ъгловия удар защитата на Пилзен се справи с изчистването на топката.

В 71-ата минута бившият футболист на Левски Рикардиньо се появи в игра на мястото на Принс Квабена Аду.

Даниел Вашулин в 73-ата минута се измъкна от Диниш Алмейда и от малък ъгъл уцели десния страничен стълб на вратата, пазена от Бонман.

Четвърт час преди края на мача Ивайло Чочев бе изведен от терена със специалната количка, която изкарва тежко контузените футболисти, но впоследствие се изправи и на собствен ход седна на пейката. На негово място се появи Дерой Дуарте. Диниш Алмейда също получи някакви болки и бе заменен от Георги Терзиев.

В първата минута на добавеното време Калвах имаше добър шанс да даде аванс на домакините, но ударът му мина малко над вратата на Бонман.

ВИКТОРИЯ ПИЛЗЕН - ЛУДОГОРЕЦ 0:0

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ВИКТОРИЯ ПИЛЗЕН: 16. Мартин Йедличка, 40. Сампсон Две, 3. Светозар Маркович, 21. Вацлав Йемелка, 33. Ерик Жирка, 6. Лукаш Черв, 23. Лукаш Калвач - К, 22. Каду, 20. Иржи Панош, 31. Павел Шулц, 80. Принс Квабена Аду;

Треньор: Мирослав Кубек;

ЛУДОГОРЕЦ: 39. Хендрик Бонман, 16. Аслак Фон Витри, 24. Оливие Вердон, 4. Диниш Алмейда, 17. Сон, 18. Ивайло Чочев, 30. Педро Нареси, 6. Якуб Пьотровски - К, 11. Кайо Видал, 12. Руан Круз, 7. Рик Джонатан;

Треньор: Игор Йовичевич.

Нападател на Лудогорец: Равенството е ок

Квадво Дуа коментира ремито с Виктория Пилзен в Лига Европа

Челси бие с 4:2 в Лига Европа

Лондонският Челси разби вкъщи белгийския Гент

Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края