3. Рефер поряза Ботев (Пд) в Босна, "канарчетата" са аут (ВИДЕО)

Рефер поряза Ботев (Пд) в Босна, "канарчетата" са аут (ВИДЕО)

Спорен червен картон предреши мача

Ботев (Пловдив) отпадна злощастно от европейските клубни турнири, след като загуби с 0:2 гостуването на босненския Зрински в Монстар от третия квалификационен кръг на Лига на конференциите.

Срещата на „Стадион под Белия Бряг“ бе белязана от странни съдийски отсъждания, спорна дузпа в полза на домакините, която бе спасена, както и до червен картон на Антоан Конте още преди почивката заради удар без топка.

Освен това, макар и доста по-добре сложените физически босненци, падаха постоянно при всяко единоборство и дори без да бъдат докоснати от съперников футболист. За капак, в добавеното време гол на новия нападател Вини Трибуле бе отменен заради засада, а краят бе даден малко преди да изтече даденото предварително 6-минутно продължение.

Иначе попаденията за Зрински паднаха през двете полувремена, като второто дойде малко преди края на редовното време, за да се сбогува Ботев с Европа, поне през този сезон, след общ резултат 2:3.

В плейофите за влизане в групите Зрински ще спори с победителя от сблъсъка между португалския Витория Гимараеш и швейцарския Цюрих.

Срещата започна равностойно и Ботев не позволи очаквания домакински натиск, но в 20-ата минута домакините получиха доста лека дузпа.

Тя стана факт след инстинктивно спасяване на вратаря Ханс Кристиан Бернат, който впоследствие плонжира към топката и сякаш я изби в корнер, но въпреки това беше отсъден наказателен удар.

Новият вратар на Ботев (Пловдив) обаче съумя майсторски да улови топката след изпълнението и така справедливостта възтържествува.

Малко след това Мулахусейнович стреля опасно, но над целта, но в 39-ата минута нападателят успя с глава да открие резултата – 1:0.

Това сякаш изнерви гостите и не след дълго те останаха с човек по-малко заради директен червен картон на Антоан Конате.

Защитникът беше изгонен за удар без топка, но така и не бе показано повторение отблизо какво точно се случи. Самият футболист не протестира сериозно и в крайна сметка остави своите с 10 на терена.

Въпреки това, в 4-ата минута от общо 6-те продължение за първата част, гостите можеха да изравнят.

След отлична контраатака Акере бе изведен сам срещу вратаря, но стреля в обсега му, което доведе до спасяване с крак.

За съжаление, само няколко секунди по-късно, отново точно Акере получи отличен пас зад гърба на защитата и пак беше очи в очи със стража, ала реши да стреля слабо с глава в обратния ъгъл и не затрудни Марко Марич.

На почивката наставникът на гостите Дишан Керкез предприе изненадваща рокада и Ботев заигра със схема 5-3-1 със своя капитан Ивелин Попов на върха на атаката, две крила и само един типичен вътрешен халф в лицето на Янис Карабельов.

Домакините започнаха по-активно през втората част, а Млинар разтегна вратаря на Ботев след изпълнение на фаул в 56-ата минута. В 62-ата пък Чуже стреля в аут от добро положение.

Домакините не вдигаха темпото, но въпреки това в 71-ата минута от ново статично положение едва не стигнаха до втори гол. Ветеранът Тони Шунич скочи с глава най-високо при пореден корнер, а ударът му мина опасно край страничната греда.

В 83-ата минута домакините стигнаха до втори гол. Чуже проби от ляво, Николай Минков през цялото време отстъпваше.

Подаването мина зад гърба му в наказателното поле и никой от защитата на Ботев не реагира на този пас, а резервата Томислав Киш с първото си докосване отклони топката в мрежата на Бернат.

Съвсем накрая в игра за първи минути с екипа на Ботев (Пловдив) се появи новото попълнение Вини Трибуле. И в 1-ата минута на добавеното време той прати топката във вратата на Зрински след пас на Алекса Мараш. Проверката със системата ВАР обаче потвърди, че нападателят е бил в положение на засада.

Зрински (Мостар) - Ботев (Пловдив) 2:0 (oбщ резултат 3:2)
1:0 Нардин Мулахусейнович (39)
2:0 Тонислав Киш (82)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Ботев Пловдив: 1. Ханс Кристиан Бернат, 17. Николай Минков, 5. Йонас Там, 19. Антоан Конте, 38. Константинос Балоянис, 28. Янис Карабельов, 20. Антонио Перера, 7. Самуел Акере, 10. Ивелин Попов (к), 40. Кристиан Нвачукву, 9. Мартин Секулич;

Треньор: Душан Керкез;

Зрински: 35. Марко Марич, 6. Йосип Чорлука, 4. Хървойе Баришич (к), 44. Тони Шунич, 91. Марио Тицинович – 8. Франо Млинар, 14. Иван Посавец, 20. Антонио Иванчич, 17. Матия Малекинушич, 11. Нардин Мулахусейнович, 25. Марио Чуже;

Треньор: Марио Иванкович.