3. Наказаха букурещкото Динамо със служебна загуба срещу Слован

Наказаха букурещкото Динамо със служебна загуба срещу Слован

Румънският гранд Динамо (Букурещ) бе наказан със служебна загуба с 3:0 в първата си среща от плейофа за влизане в групите на новосформирания турнир Лига Европа, която се игра миналия четвъртък.

Румънският гранд Динамо (Букурещ) бе наказан със служебна загуба с 3:0 в първата си среща от плейофа за влизане в групите на новосформирания турнир Лига Европа, която се игра миналия четвъртък. Тогава „кучетата” бяха домакини на Слован (Либерец) и губеха с 0:2, но в края на срещата привържениците на клуба нахлуха на терена и двубоят бе прекратен.

Реваншът в Чехия е този четвъртък, а Динамо ще трябва да победи с поне три безответни гола, за да се добере до продължения. Освен служебната загуба румънският клуб ще трябва да заплати и глоба в размер на 50 хиляди евро, а следващите три мача на тима в евротурнирите ще се играят пред празни трибуни.