3. Наказание надвисна над Сър Алекс

Наказание надвисна над Сър Алекс

Сър Алекс за пореден път си навлече неприятности. През последните три години шотландският специалист с пламенен характер успява да си навлече гнева на дисциплинарната комисия на Футболната асоциация.

Този път Фърги ще бъде „разследван” за изказванията му спрямо физическото състояние на рефера Алан Уайли, който ръководи вчерашния двубой на Юнайтед срещу Съндърланд, завършил 2:2. Фъргюсън се оплака, че реферът не е бил във форма, която да му позволи да издържи на темпото в подобна среща, въпреки че официалното лице е покрило всички от строгите изисквания за кондиция на ФА.

Друго оплакване на мениджъра бе насочено към четирите минути добавено време. Според специалиста реферът е трябвало да назначи по-дълго продължение заради изравнителния гол на „червените дяволи”, който падна в 93-ата минута. Тези претенции на Фъргюсън не са нехарактерни за обичайния му репертоар. Интересен факт е, че  в дербито на Манчестър, в което Уайли бе четвърти съдия, Фърги остана предоволен от добавеното време и дори на няколко пъти си позволи да размени по няколко шеговити реплики с Уайли край страничната линия.

Решението на ФА се очаква да бъде обявено тази седмица. Фъргюсън има богата връзка с комисията на ФА. В началото на миналия месец ноември, навръх 22-ата си годишнина начело на Юнайтед, мениджърът бе наказан за обидни и неуважителни реплики към рефера на срещата срещу Хъл (4:3) Майк Дийн. Година преди това отново през ноември шотландецът отново отнесе наказание за обиди към друг съдия -  Марк Клатенбърг.

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)