3. Нани остави Юнайтед в играта

Нани остави Юнайтед в играта

„Червените дяволи” биха Съндърланд с 1:0 като гост, Бербатов се отчете със 70 минути приличен футбол и феноменален пропуск на празна врата от около един метър

Шампионът Манчестър Юнайтед запази макар и минимални надежди за защита на титлата си в Премиършип. „Червените дяволи” надвиха Съндърланд като гост с минималното 1:0 в среща от предпоследния 37-и кръг на английската Висша лига. Сега Юнайтед ще трябва да се надява на грешка на Челси в последния кръг срещу Уигън и задължителен успех над Стоук Сити на „Олд Трафорд”. В герой за шампионите се превърна Луиш Нани, който вкара единственото попадение, а Оуен Харгрийвс се завърна в игра след повече от 15 месеца отсъствие. Димитър Бербатов пък започна като титуляр, престоя на терена 70 минути и се отчете с феноменален пропуск на празна врата от около един метър.

Юнайтед започна по-силно мача и можеше да открие още в 4-ата минута, но Крейг Гордън се намеси отлично и спаси опасен изстрел на Рууни с десния крак. Съндърланд пък отговори с опасен удар с глава на Лорик Кана, който засече центриране на Малбранк, но топката профуча опасно покрай вратата на Ван дер Сар.

В 22-ата минута „червените дяволи” бяха много близо до откриване на резултата. Райън Гигс напредна в половината на домакините, финтира бранителя пред себе си и пробва хубав удар с левия крак от границата на наказателното поле, а топката облиза сглобката на двете греди зад Гордън – шанс за Съндърланд. Малко след това пък

силен шут на Малбранк от дъгата бе спасен бе боксиран сигурно от Ван дер Сар в ъглов удар.

Така се стигна до 28-ата минута, когато по-добрата игра на Юнайтед даде резултат и гостите успяха да поведат. Многоходова атакана „червените дяволи”, която мина през Гигс, Рууни и Бербатов, стигна до Нани, който с премерен удар по диагонала с десния крак прати неспасяем топката в долния десен ъгъл на Гордън за 0:1.

До края на полувремето Съндърланд опита да върне попадението, но „черните котки” така и не успяха да стигнат до чиста голова възможност. За сметка на това Юнайтед можеше да вкара втори гол в заключителните секунди, но шутът по диагонала на Евра се оказа твърде слаб и не затрудни Крейг Гордън.

Юнайтед започна по-силно след почивката и можеше да вкара втори гол още в 52-ата минута, но Димитър Бербатов направи феноменален пропуск. Той бе намерен от Рууни сам в малкото наказателно поле, протегна се да довкара топката в опразнената мрежа, но от 2 метра не успя да уцели вратата. Малко по-късно Бербо опита да вкара с глава, но неговият изстрел бе блокиран в последния момент от защитник на Съндърланд.

С течение на времето „черните котки” се настаниха в половината на гостите, но така и не стигаха до чисти положения. За сметка на това при една от скоростните контраатаки на Юнайтед Уейн Рууни можеше да се разпише, но негов мощен шут с десния крак от дъгата профуча покрай десния страничен стълб.

До края на срещата не се случи нищо по-интересно, освен пускането в игра на Оуен Харгрийвс, който бе извън терените повече от 15 месеца заради тежка контузия в колената. В крайна сметка резултатът остана непроменен и Юнайтед запази минимални шансове за първото място.

С този успех „червените дяволи” имат 82 точки в актива си, на 1 зад лидера Челси, който обаче домакинства на Уигън в последния кръг и при успех със сигурност ще се поздрави с титла, а Юнайтед ще остане втори. Съндърланд пък остава 11-и с актив от 44 точки.

Съндърланд – Манчестър Юнайтед 0:1