3. Наполи изхвърли Интер от Купата на Италия (видео)

Наполи изхвърли Интер от Купата на Италия (видео)

Тимът от Неапол се наложи с 2:0, Кавани отново герой

Наполи победи Интер с убедително с 2:0 и по този начин изхвърли „нерадзурите” от турнира за Купата на Италия. Попаденията в срещата, провела се на стадион „Сан Паоло”, бяха дело на звездата на домакините Единсон Кавани.Той се разписа през второто полувреме след дузпа и в самия край на двубоя след хубав удар. Така, тимът, воден от Валтер Мадзари ще се изправи срещу Сиена на полуфиналите.

Наполи започна срещата добре, със самочувствие и още преди края на първата част можеха да водят в резултата. Гаргано и Маджо бяха в основата на няколко опасности пред вратата на гостите, но Кастелаци бе заключил вратата си.

Тимът на Клаудио Раниери, от своя страна, действаха изключително безидейно и не успяха да създадат нито една наистина голова възможност. Така развръзката остана за вторите 45 минути.

Второто полувреме започна доста динамично, но доста неприятно за гостите. Още в 49-ата минута Тиаго Мота извърши нарушение в наказателното поле и реферът без да се замисли посочи бялата точка.  Зад топката застана голмайстора на тима Кавани и след хладнокръвно изпълнение увенча усилията на своите с важен гол.

Футболистите на Интер мигновено потърсиха изравняването. Страстите допълнително повижиха градуса си, след като Милито бе съборен в пеналта, но дузпа не бе отсъдена. Гостите продължиха да търсят гола, но в добавеното време уругвайският национал сложи окончателно точка на спора в този мач с втория си гол след грешка в отбрана.

Наполи - Интер 2:0

1:0 Кавани (50 - дузпа)

2:0 Кавани (90+)

Наполи: Де Санктис, Кампаняро, Канаваро, Ароника, Маджо, Инлер (83 - Джемайли), Гаргано, Сунига, Хамшик (87 - Досена), Лавеци (65 - Пандев), Кавани

Интер: Кастелаци, Майкон, Ранокиа, Самуел, Киву, Санети, Мота (77 - Сарате), Камбиасо, Оби (46 - Алварес), Снайдер, Милито

Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)