3. Наполи нанесе първа загуба на Лацио (ВИДЕО)

Наполи нанесе първа загуба на Лацио (ВИДЕО)

Летни попълнения бележат за обрат до 2:1 в Рим

Отборът на Наполи постигна четвърта поредна победа над Лацио.

Съставът, воден от Лучано Спалети, спечели след обрат до 2:1 визитата си в Рим от 5-ия кръг на Серия А и нанесе дебютна загуба през сезона на „орлите“.

Те откриха резултата още в 4-ата минута, когато Матия Дзакани се разписа след асистенция на Фелипе Андерсон.

Гостите обаче успяха да изравнят още преди почивката. В 38-ата минута лятната им покупка Ким Мин-Же изравни.

Закупеният от Фенербахче за над 18 млн. евро корейски защитник, взет за заместник на продадения Калиду Кулибали, се разписа за втори път през сезона.

През второто полувреме пък друг новодошъл - Хвича Кварацхелия, направи обрата пълен.

21-годишният грузинец, дошъл за 10 млн. евро от Рубин (Казан), реализира 4-ия си гол в 5 мача за Наполи, за да направи резултата 2:1 в 61-ата минута.

След това Лацио опита да отговори и на 2 пъти имаше сериозни претенции за дузпа, ала те не бяха уважени и в крайна сметка Наполи взе трите точки.
С тях тимът събра 11 и оглави временното класиране в Калчото, изпреварвайки по голова разлика шампиона Милан.

Лацио пък остана с 8 пункта на 7-ото място в италианския елит.