3. Наполи отказа Сампдория за 68 секунди (ВИДЕО)

Наполи отказа Сампдория за 68 секунди (ВИДЕО)

Гол на домакините преди почивката беше отменен

Наполи победи Сампдория с 3:0 на “Сан Паоло” в среща от 22-ия кръг на Серия “А”. Футболистите на Карло Анчелоти убиха интригата още в средата на първото полувреме с два гола в рамките на малкото повече от минута. Разписаха се Аркадиуш Милик и Лоренцо Инсиние. Секунди преди края Симоне Верди вкара трети гол във вратата на Самп след точно изпълнение на дузпа.

Спечелените три точки позволиха на Наполи да съкрати на 8 точки изоставането си от лидера Ювеунтус. “Бианконерите” обаче са с мач по-малко. По-късно днес те играят с Парма. Сампдория е на 6-а позиция с 33 т.

Наполи откри резултата в 25-ата минута. Точен бе Аркадиуш Милик. Полякът получи подаване в наказателното поле от Хосе Кайехон и не пропусна - 1:0.

Точно 68 секунди по-късно Лоренцо Инсиние вкара още един гол във вратата на Сампдория.  Нисичкият нападател се пребори със защитник на съперника и намери долния ляв ъгъл с удар извън границата на наказателното поле.

Трети гол на домакините беше отменен заради засада.

През второто полувреме Самп можеше да намали изоставането си, но удар на Бережински излезе в аут. В заключителните минути Наполи създаде две чисти положенията пред вратата на гостите, но Аудеро бе на мястото си и блокира опасни изстрели на Калиду Кулибали и Милик.

В 89-ата минута Наполи получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар за нарушение в наказателното поле. Зад топката застана Симоне Верди, който излъга Аудеро и оформи крайното 3:0.
ОБЗОР: Ливърпул се справи с Болоня за 2 от 2 в ШЛ (РЕЗУЛТАТИ) (ВИДЕО)