3. Наполи пак не впечатли, но обърна Верона (ВИДЕО)

Наполи пак не впечатли, но обърна Верона (ВИДЕО)

Шедьовър на Кварацхелия върна усмивките на "Диего Марадона"

Наполи обърна и победи Верона с 2:1 в двубой от 23-ия кръг на Серия А.

Първите опасни ситуации в двубоя бяха за Наполи. В 10-ата минута Хвича Кварацхелия преодоля защитник в наказателнното поле, но Лоренцо Монтипо отрази удара му с много добро спасяване, а през първата част гостите от града на Ромео и Жулиета не отправиха нито един удар в очертанията на вратата, пазена от Пиерлуиджи Голини.

В 54-ата минута и Монтипо се отличи с блестяща намеса, отказвайки Джовани Симеоне. В 72-ата минута Томаш Суслов центрира от пряк свободен удар, а Диего Копола се отсубна от защитата и с глава прати топката в мрежата на Голини.

Наполи успя да изравни седем минути по-късно, когато Йеспер Линдстрьом намери коридор да подаде към новото попълнение на неаполитанците Сирил Нгонге, а той плъзна топката във вратата за 1:1.

Три минути преди края на редовното време Хвича Кварацхелия си намери пространство за изстрел от границата на наказателното поле и донесе обрата на Наполи.