3. Наполи повали и Рома, титлата е близо (ВИДЕО)

Наполи повали и Рома, титлата е близо (ВИДЕО)

Скудетото за неаполитанци вече е въпрос на време

Наполи стигна до победата с 2:1 срещу Рома след страхотен двубой от 20-ия кръг на Серия А, игран на "Диего Армандо Марадона".

Неаполитанците поведоха в резултата през първата част с гол на Виктор Осимен, но четвърт час преди края на двубоя Стефан Ел Шаарауи изравни резултата. В герой за домакините се превърна Джовани Симеоне, който донесе трите точки с гол в 86-ата минута.

След успеха тимът на Лучано Спалети има 53 точки на върха в класирането, с 13 повече от втория Интер. Рома пък остава шести с 37.

В 5-ата минута Руи Патрисио трябваше да прави спасяване след изстрел на Хвича Кварацхелия. Португалецът изби топката в корнер, след който не последва нищо опасно за римляните.

В 12-ата минута домакините допуснаха грешка, но Мин-Джей Ким успя да попречи на Тами Ейбрахам да играе с топката и да я прати в опразнената врата.

В 17-ата минута Наполи поведе в резултата. Кварацхелия навлезе в наказателното поле и центрира към Виктор Осимен, който овладя топката на гърди преди да си я свали и да я прати с неспасяем шут във вратата на Патрисио.

В 62-ата минута Мерет отново блесна със спасяване, след като с една ръка отклони топката след изстрел с глава на Кристанте.
Отговорът на Наполи бе контраатака, която завърши с изстрел на Ървинг Лосано, отразен от Патрисио.

В 75-ата минута Рома успя да стигне до изравнително попадение. Пьотр Желински не изчисти добре, което позволи на Никола Залевски да парти топката в наказателното поле, където Стефан Ел Шаарауи.

Четири минути преди края на редовното време Наполи стигна до трите точки. Желински се реваншира за грешката си в 75-ата минута и подаде на Джовани Симеоне, който пое топката на границата на наказателното поле, завъртя се и я изпрати неспасяемо във вратата на Патрисио.