3. Наполи разби Монца, Антов влезе в игра (ВИДЕО)

Наполи разби Монца, Антов влезе в игра (ВИДЕО)

Партенопеите смачкаха новака в Серия А

Наполи победи с 4:0 Монца в мач от 2-рия кръг на италианската Серия А. Домакините не допуснаха изненада и стигнаха сравнително лесно до крайния успех срещу новака в елита.

Хвича Кварацхелия и Виктор Осимен се разписаха преди почивката, а през втората част грузинецът прибави още едно попадение. Крайният резултат оформи Мин-Джей Ким в добавеното време на срещата.

Българският защитник Валентин Антов влезе в игра в началото на втората част и направи своя дебют с Монца в Серия А. Той замени Андреа Ранокиа в 48-ата минута и остана на терена до края. При третия гол на неаполитанците родният бранител определено можеше да се намеси по-добре, но беше преодолян от голмайстора Кварацхелия.

В 6-ата минута Наполи можеше да поведе. Мин-Джей Ким засече с глава центриране от статично положение, но прати топката малко встрани от целта.

Четвърт час след началото Осимен също стреля след високо центриране, но право в ръцете на вратаря Микеле ди Грегорио.

Личеше си, че домакините са по-класният отбор и в 35-ата минута логичното се случи – Наполи поведе с 1:0. Кварацхелия преодоля Ди Грегорио с мощен удар от средна дистанция.

Дълбоко в добавеното време Виктор Осимен удвои преднината на неаполитанците. Той беше изведен от Ангре Агниса и с хубав удар реализира.

Малко след началото на втората част Валентин Антов се появи на терена, но не успя да заздрави защитата на Монца.

В 62-рата минута Кварацхелия беше изведен в коридор. Грузинецът игра един на един с Антов. Българският бранител беше преодолян, след което Кварацхелия прати топката в мрежата.

В 68-ата минута Андреа Петаня порази мрежата на Наполи, но след намеса на ВАР попадението не беше зачетено заради нарушение.

В добавеното време на мача Наполи стигна и до четвърти гол. Пьотр Желински центрира от ъглов удар. Мин-Джей Ким скочи високо и с глава оформи крайния резултат.

В следващия кръг Наполи гостува на Фиорентина, докато Монца посреща Удинезе. Фиорентина и Емполи завършиха наравно 0:0 в мача, който се игра по същото време. Гостите останаха с човек по-малко в 67-ата минута, когато Себастиано Луперто беше изгонен с директен червен картон, но „виолетовите“ не съумяха да стигнат до крайния успех.