3. Наполи с инфарктен обрат срещу Парма, Лукаку дебютира с гол (ВИДЕО)

Наполи с инфарктен обрат срещу Парма, Лукаку дебютира с гол (ВИДЕО)

Партенопеите стигнаха до успех с 2:1

Наполи постигна драматична победа с 2:1 над Парма на „Диего Армандо Марадона“ в мач от третия кръг на Серия А. Ромелу Лукаку дебютира за партенопеите с гол, макар на вратата да не бе стражът на гостите, а защитник.

С успеха домакините събраха шест точки на четвъртото място във временното класиране, докато Парма заема деветата позиция с две по-малко, като всичко това се дължи на началния стадий, в който се намира италианският елит.

В 16-ата минута гостите имаха отлична възможност да излязат напред в резултата, след като Матеуш Ковалски стигна до превъзходно центриране в наказателното поле и нанесе хубав удар с глава, който обаче срещна напречната греда.

Две минути след това Парма получи дузпа, след като вратарят на Наполи Алекс Мерет фаулира Анже-Йоан Бони в наказателното поле. Самият Бони се нагърби с изпълнението в 19-ата минута и преодоля Мерет за 0:1.

Наполи нямаше ясна идея как да стигне до гол и чак в 61-вата минута организира добро нападение – Хвича Кварацхелия засече разсичащо защитата подаване и стреля незабавно, но Зион Сузуки спаси.

Две минути след това дойде моментът и за дебюта на Ромелу Лукаку. Белгийският нападател се появи от резервната скамейка, заменяйки Джакомо Распадори. В 66-ата минута Алесандро Бонджорно отблизо стреля в напречната греда.

В 76-ата минута Парма остана с човек по-малко, след като вратарят Сузуки получи втори жълт и респективно червен картон. Гостите бяха извършили всичките си промени и под рамката застана появилият се от пейката защитник Енрико Дел Прато.

Във втората минута от добавеното време Наполи се възползва от численото си превъзходство и изравни. Леонардо Спинацола намери Лукаку, който се освободи от пазача си и нанесе безпощаден удар в левия ъгъл – 1:1.

Четири минути след това, в 96-ата, партенопеите достигнаха до трите точки. Давид Нерес направи страхотен пробив отдясно и предостави великолепно центриране за Франк Ангиса, който с глава заби топката в мрежата за крайното 2:1.

В 16-ата минута от добавеното време Алекс Мерет се реваншира за дузпата от първата част с великолепно спасяване при удар на Понтус Алмквист, насочен точно под напречната греда, и така Наполи взе трите точки.