3. Наполи с първа победа над Лацио на „Олимпико” от 5 години насам (ВИДЕО)

Наполи с първа победа над Лацио на „Олимпико” от 5 години насам (ВИДЕО)

Игуаин с две попадения при успеха с 4:2, Пандев с гол и асистенция срещу бившия си тим

Наполи се върна на победния път и след три последователни загуби постигна успех. Това стана с резултат 4:2 в дербито срещу Лацио, с което приключи XIV кръг на италианската Серия „А”.

Момчетата на Рафаел Бенитес поведоха на „Олимпико” още в 24-ата минута , когато Гонзало Игуаин осъществи страхотен рейд и направи безпомощен стража на домакините Маркети – 1:0.

Радостта на неаполитанците обаче не трая дълго, защото само два минути по-късно бившият играч на римските „орли” Валон Бехрами си отбеляза автогол след центриране и така възстанови статуквото – 1:1.

Равенството се запази до почивката, макар че и двата отбора имаха добри възможности за гол. Само пет минути след подновяването на играта обаче Наполи отново дръпна напред, след като Горан Пандев се възползва от грешка в отбраната на Лацио и вкара за 2:1.

Бурната радост на македонеца след гола срещу бившия му тим предизвика недоволството на римската публика, но това не му попречи в 72-ата минута да изведе Гонзало Игуаин сам срещу вратаря на „орлите”. Аржентинецът запази самообладание и с плътен шут по диагонала направи резултата 3:1 в полза на Наполи.

Впоследствие той и Пандев бе заменен, а междувременно в игра за домакините се появи Балде Кейта. Роденият в Испания 18-годишен нападател влезе в 70-ата минута, а в 88-ата даде надежди на своите след отлична солова акция и шут в горния ъгъл на Пепе Рейна – 2:3.

Точка на спора обаче сложи Хосе Кайехон, който в даденото от рефера продължение бе изведен резервата Мертенс и хладнокръвно подпечата победата на своите.

След нея те се приближиха на 6 точки до лидера Юве и на 3 от втория в таблицата Рома. Лацио остана със 17 точки след 14 изиграни мача, допускайки първата си домакинска загуба от неаполитанците от 2008 г. насам.

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)