3. Наполи се поизмъчи с Болоня, но остава на върха в Серия А (ВИДЕО)

Наполи се поизмъчи с Болоня, но остава на върха в Серия А (ВИДЕО)

3:2 на "Диего Марадона" донесе нови три точки за "пертенопеите"

Наполи успя да надвие Болоня в голово шоу на "Диего Армандо Марадона", завършило с успех за "партенопеите" с 3:2 в двубой от 10-ия кръг на Серия А.

Така, тимът на Лучано Спалети продължава да е на върха в класирането с 26 точки. Болоня пък е 17-и със седем.

Домакините започнаха по-агресивно мача. В 20-ата минута Джакомо Распадори получи топката на границата на наказателното поле, но стреля неточно. Пет минути след това Марио Руи също не намери целта, а малко след това и Матео Политано стреля неточно - над вратата.

Пропуските на Наполи бяха наказани от Болоня в 41-ата минута. Джошуа Зиркзее бе оставен непокрит в наказателното поле и хладнокръвен завършващ удар матира Алекс Мерет.

Точно в края на полувреме отбита топка стигна до Жуан Жезуш, който изравни резултата на "Диего Армандо Марадона" с изстрел в десния ъгъл за 1:1.

Втората част също започна по-добре за домакините. В 49-ата минута Ървинг Лосано даде преднина на "партенопеите", пращайки топката в средата на вратата, пазена от Скорупски.

Само три минути след това обаче Болоня изравни. Муса Бароу не остави шансове на Алекс Мерет със силен шут от дистанция за 2:2.

В 69-ата минута новата звезда на Наполи - Квича Кварацхелия изведе по прекрасен начин Виктор Осимен, а нигериецът с удар по земя донесе победата на Наполи.