3. Наполи се справи с Киево на "Сан Паоло" (видео)

Наполи се справи с Киево на "Сан Паоло" (видео)

Рома претърпя поражение като гост на Сиена

Отборът на Наполи се поздрави с победа с 2:0 в домакинството си на Киево от 23-ия кръг на италианската Серия А. Неаполитанци имаха преднина от две попадения още на почивката на мача, а с оглед, че се представиха сравнително по-добре от своя съперник, заслужиха спечелените три точки. Гостите от Киево също имаха своите шансове в срещата, но не успяха да ги оползотворят.

През първото полувреме на проведения на „Сан Паоло” двубой домакините имаха по-чистите шансове и след няколко пропуска за играчите на Валтер Мацари, в 15-ата минута резултатът бе открит. Автор на попадението за Наполи бе Мигел Бритос, който отбеляза с глава след центриране на Езекиел Лавеци от корнер. Силните изяви на тима от Неапол продължиха, но постепенно и Киево започна да застава положения и се стигна и до няколко интересни момента пред Морган Де Санктис.

В 38-ата минута пък авансът на домакините бе покачен на два гола. Стефано Сорентино извърши нарушение срещу Единсон Кавани в наказателното си поле. Главният съдия посочи бялата точка, а потърпевшият Кавани бе точен за 2:0, какъвто бе резултатът и на полувремето на мача.

През втората част Киево така и не съумя да върне поне един гол, въпреки че имаше добри възможности пред вратата на Де Санктис. Наполи също направи няколко пропуска, но трети гол в мача така и не падна и срещата завърши при резултат 2:0 в полза на тима от „Сан Паоло”.

След победата Наполи е на 7-ото място с 34 точки. Киево пък заема 14-ата позиция с 27 пункта.

В друг мач от кръга Сиена надви с минималното 1:0 като домакин гостуващия на „Артемио Франки” тим на Рома. Единственото попадение в срещата падна в началото на втората част, но то се оказа достатъчно, за да могат домакините да спечелят трите точки.

През първото полувреме и двата отбора имаха добри възможности. Ламела и Пянич пропиляха добри възможности за Рома, докато Дестро и Калайо не съумяха да реализират възможности за Сиена.

Резултатът бе открит в 51-ата минута, когато Калайо реализира отсъдената в полза на домакините дузпа. Рома се опита да изравни и след 80-ата минута имаше няколко добри възможности, но попадение в мрежата на Джанлука Пеголо така и не падна и „вълците” не успяха да вземат точка от сблъсъка.

След победата Сиена е на 16-ото място с 23 пункта. Рома се намира на 6-ата позиция с 35.

Карло Анчелоти: Доближаваме се до най-добата си версия