3. Наполи шокира цяла Европа с 4:1 над Ливърпул!

Наполи шокира цяла Европа с 4:1 над Ливърпул!

Неаполитанците с лекция на "Дието Марадона" в Неапол

Наполи изигра страхотен мач и надви с 4:1 Ливърпул на своя "Диего Армандо Марадона" в двубой от група А на Шампионска лига.
Пьотр Желински даде аванс на "партенопеите" в 5-ата минута от дузпа. В 18-ата минута домакините получиха втори наказателен удар, но изстрелът на Виктор Осимен бе отразен от Алисон.

В 31-ата Андре-Франк Замбо Ангиса удвои преднината на партенопеите с красив гол. В края на първата част влезлият като резерва Джовани Симеоне се разписа с първото си докосване за 3:0.

В началото на второто полувреме Пьотр Желински покачи преднината на домакините на четири гола, а две минути след това Луис Диас върна един гол за мърсисайдци.

Още в 45-ата секунда Виктор Осимен се озова на добра позиция, а Алисон излезе напред и остави вратата си празна, но нигериецът не успя да отбележи, пращайки топката в страничния стълб, тъй като ъгълът беше много малък.

В 4-ата минута Желински получи на границата на наказателното поле и стреля, а топката се удари в ръката на Джеймс Милнър, което доведе до дузпа за "партенопеите". Зад топката застана именно Желински, който прати Бекер в обратния ъгъл и даде преднина на домакините.

В следващите минути Ливърпул тръгна в атака в търсене на изравнителен гол, но Алекс Мерет не бе затруднен.

В 15-ата минута реферът Карлос дел Серо Гранде отиде лично да прегледа ситуация в наказателното поле между Върджил ван Дайк и Виктор Осимен, което доведе до втора дузпа за Наполи. Този път с изпълнението на удара от бялата точка се нагърби Виктор Осимен, който обаче бе спрян от Алисон.

В 22-ата минута Трент Александър-Арнолд стреля от пряк свободен удар на сантиметри над вратата. Пет минути след това Осимен подаде към Кварацхелия на празна врата, но Ван Дайк спаси Ливърпул изчиствайки на метри пред голлинията. В 30-ата минута Салах получи в наказателното поле, завъртя се и стреля, но право в ръцете на Мерет.

В 31-ата минута домакините удвоиха аванса си. Андре-Франк Замбо Ангиса открадна топката от Джо Гомес, а след това направи двойно подаване с Кварацхелия и с изстрел по земя вкара за 2:0.

В 40-ата минута Виктор Осимен трябваше да бъде заменен принудително от Джовани Симеоне. Влезлият като резерва син на Диего Симеоне - Джовани вкара с първото си докосване за 3:0 след асистенция на Кварацхелия в 44-ата минута.

И втората част започна ударно за Наполи. В 47-ата минута Алисон направи добър плонж, но Желински стигна до отбитата топка и я прати във вратата му за четвърти път в двубоя.

Две минути след това Ливърпул върна едн гол. С прецизен изстрел от границата на наказателното поле Луис Диас се разписа за 4:1.

В следващите минути Наполи леко свали оборотите, докато Клоп направи три смени в опит да се върне в мача. В 62-ата минута Алекс Мерет се справи блестящо с изстрел с глава на Луис Диас, насочен под напречната греда.