3. Наполи си върна върха след смазващо 5:1 над Емполи (ВИДЕО)

Наполи си върна върха след смазващо 5:1 над Емполи (ВИДЕО)

Наполи би Емполи в Серия А за първи път от 1986 година, Пауло Соуса бе изгонен при нулево реми в Генуа

Наполи се върна на върха след първа победа над Емполи в Серия А от сезон 1986/87 насам. На „Сан Паоло” неаполитанците разгромиха съперника с 5:1 за шестата си поредна победа в калчото. Така отборът на Маурицио Сари се върна на върха с две точки пред шампиона Ювентус след 22-ия кръг и направи серия от шест поредни успеха за първи път от февруари 1988 година.

Днес в Неапол Маурицио Сари се изправи срещу бившия си клуб, а Игуаин направи пропуск под натиска на новото попълнение на Емполи Кампорезе, заменил в тима продадения на Щутгарт Федерико Барба. Инсиние върна за Игуаин, който накара Скорупски да избива по страхотен начин над гредата.

Емполи бе подложен на сериозен натиск, но изненадващо поведе. Леандро Паредес реши да стреля директно от пряк свободен удар отдалеч, топката рикошира сериозно и заблуди Пепе Рейна за 1:0.

Авансът на гостите трая само пет минути, защото Инсиние много елегантно центрира идеално за Игуаин, който с глава плъзна в далечния десен ъгъл за 1:1. Това бе 22-и гол на аржентинския нападател в 22 мача в Серия А този сезон.

След още 4 минути Инсиние завъртя перфектно над стената от пряк свободен удар и намери левия ъгъл на вратата за 2:1, което оформи бързия пълен обрат.

Алан и Хисай от Наполи получиха жълти картони и ще са наказани за мача с Лацио в сряда вечер в междинния 23-и кръг.

Доминацията на Наполи продължи и след паузата. Кампорезе си вкара автогол в опит да изчисти центриране отдясно за 3:1 в 51-ата минута.

Наполи свали темпото, Игуаин, Инсиние и Хамшик бяха заменени, но това не спря головата фиеста. Хосе Кайехон вкара две късни попадения в 83-ата и 88-ата минута за разгромното 5:1.

Удинезе и Лацио завършиха с по 10 души, ала гол на „Фриули” не падна.

„Орлите” направиха принудителна смяна още в 7-ата минута заради контузия на Бишевац, а гол на дебютиращия за Удинезе Здравко Кузманович бе отменен със засада.

Преди почивката Данило от домакините бе изгонен с втори жълт картон в първия си мач след наказанието за червен картон срещу Ювентус.

Два гола на Матри също бяха отменени – първо заради засада, а после заради фаул срещу Орто.

Лацио не се възползва от числения си превес, а в края Матри бе изгонен за протести.

Краят бе грозен - след мача хора от двата щаба се сбиха в тунела.

Болоня продължава подвизите си под ръководството на Роберто Донадони и нанесе четвърто поредно поражение на Сампдория в Серия А след 3:2 на „Ренато дал’Ара”.

Болоня започна вихрено с голове на Муние и Донса до 24-ата минута и водеше комфортно на почивката.

„Моряците” се върнаха по страхотен начин в мача с попадения на Луис Муриел (’54) и Хоакин Кореа (’80).

Болоня обаче намери морални сили и Матия Дестро от дузпа три минути преди края на редовното време донесе пети успех на тима в последните 8 кръга.

Другите три мача от 22-ия кръг на Серия А в неделния следобед завършиха без голове. Драма в тях обаче не липсваше.

Дженоа и Фиорентина незнайно как приключиха при 0:0 след безброй пропуски и пред двете врати.

Дженоа нямаше успех над „виолетовите” от октомври 2009 година. Астори за малко да си вкара автогол, а Бурдисо изчисти от голлинията.

Сусо нацели гредата на гостите, а Татарушану попречи на Паволети да отбележи. Още едно изчистване от голлинията спря и Бабакар пред другата врата.

В края треньорът на Фиорентина Пауло Соуса бе изгонен при странен инцидент, когато в нетърпението си да върне топката в игра дори не изчака тя да излезе в тъч и бе пратен в трибуните за нахлуване на терена.

Торино цял мач натискаше последния Верона, но така и не вкара гол.

„Биковете” вече имат само една победа в последните 9 кръга, а Верона няма нито една победа в първенството и смело крачи към Серия „Б”.

Срещата ще се запомни с един невероятен пропуск на резервата на Торино Йозеф Мартинес в добавеното време. Той изпревари вратаря, чукна топката над него, чакаше го цялата празна врата и той от малкото наказателно поле не уцели 7-те метра.