3. Наполи загуби трио след отпадането от Милан

Наполи загуби трио след отпадането от Милан

Хвича Кварацхелия се извини на феновет

Отборът на Наполи, който във вторник отпадна от Шампионската лига, загуби трима от титулярите си в четвъртфиналния мач реванш с Милан за поне една седмица.

Двубоят с Милан завърши 1:1, което не бе достатъчно на лидера в Серия "А" за класиране напред след поражението с 0:1 преди седмица на "Сан Сиро". Притеснителен за старши треньора Лучано Спалети обаче е и фактът, че Матео Политано, Марио Руи и Амир Рахмани напуснаха срещата с травми.

Според медицинския щаб на Наполи най-благоприятно е състоянието на косовския национал Рахмани, който има леко изкълчване на десния глезен. Малко по-сериозна е ситуацията с халфа Политано, който излезе от игра в 30-ата минута. Той има изкълчване на левия глезен. Двамата ще трябва да почиват между 7 и 10 дни.

Най-тежко е състоянието на левия бранител Марио Руи. Португалецът има проблем с малкия пищял на десния крак и няма да бъде в състояние да играе поне един месец.

Осем кръга преди края на сезона в Италия Наполи води в класирането с 14 точки аванс пред втория Лацио. Този уикенд тимът гостува на Ювентус, а в следващия месец предстоят мачове със Салернитана, Удинезе, Фиорентина, Монца и Интер.

Междувременно звездата на неаполитанците Хвича Кварацхелия се извини на привържениците на отбора за отпадането на четвъртфиналите от Шампионската.

22-годишният грузински футболист не успя да се разпише и в двата мача срещу Милан, а снощи изпусна и дузпа.

"Много е трудно да гледам пълните ви със сълзи очи, осъзнавайки, че не успях да ви донеса щастие", написа Квалацхелия в профила си в социалната мрежа Инстаграм.

"Ще направя всичко възможно да си взема поука от случилото се. Съжалявам дълбоко и съм благодарен за подкрепата ви. Обичам ви всички и обещавам, че ще се върнем по-силни. Чакат ни още много мачове, така че мечтата продължава", добави още грузинският национал.

Тимът на Наполи е лидер във временното класиране в италианската Серия А с 14 точки преднина пред втория Лацио.