3. Наполи загуби за първи път този сезон (ВИДЕО)

Наполи загуби за първи път този сезон (ВИДЕО)

Чочев влезе на смяна, но Палермо изпусна успеха над Самп в 95-ата минута, Тонев игра 74 минути при загуба на Кротоне

Наполи допусна първа загуба този сезон във всички турнири след 0:1 при гостуването на Аталанта в седмия кръг на Серия А. Андреа Петаня вкара ранен гол на „Атлети Адзури д’Италия” в Бергамо и Ювентус се откъсна с 4 точки на върха в класирането.

Преди мача Наполи беше единственият отбор без загуба в Серия А. Днес отборът на Маурицио Сари стартира с мощен натиск и пряк свободен удар на Инсиние мина опасно покрай близката греда.

И след целия начален натиск на гостите, Аталанта поведе с първата си опасна атака в 9-ата минута. Алехандро Гомес центрира отляво, Калиду Кулибали остана под топката, тя се отби от лицето на Фаузи Гулам и падна идеално за Андреа Петаня, който от воле опъна мрежата за 1:0.

Гомес беше най-опасен в редиците на домакините по левия фланг и продължи да сее хаос там, докато пред другата врата Бериша спаси шут по диагонала на Кайехон след подхлъзване на Букари Драме.

Възможностите за Аталанта си останаха по-чистите и Драме с мощна тупалка извън наказателното поле разтресе напречната греда след боксирано от Рейна центриране. Петаня беше близо до втори гол, този път с глава, но не нацели очертанията. Аркадиуш Милик имаше възможност преди паузата, но Бериша изби от голлинията.

През втората част опитите на Наполи да направи нещо опасно в атака така и не успяха. Всичко, до което южняците стигнаха, беше добро центриране към централния защитник Кулибали, но защитник го изпревари и едва не си вкара автогол с глава.

Аталанта можеше да вкара и втори гол, когато Галярдини се пробва почти от аутлинията, но Рейна и гредата с общи усилия го спряха, но това не спаси Наполи от първа загуба за сезона.

Ивайло Чочев влезе на смяна в 56-ата минута и само четири по-късно неговият Палермо откри резултата, но Сампдория жегна своя гост с изравнителен гол в 95-ата минута за 1:1.

Домакините от Генуа натискаха повече почти през цялото време, но голът все им убягваше. Всичко интересно в играта на „моряците” се въртеше около Луис Муриел, а Палермо изпусна няколко половинчати възможности на контра чрез Несторовски

Куриозно началото на втората част се забави, защото играч на Палермо бе сложил погрешните чорапи за игра.

Чочев замени Хилемарк в 56-ата минута и само четири минути по-късно левият бек Хатим Алесами подхвана контра, защитникът на Самп Милан Скриняр тотално се провали в опита да пресече паса му към централния нападател Илия Несторовски, който с майсторски завършващ удар направи 1:0.

Точно преди гола вратарят Посавек спаси сицилианците и с крак успя да отрази шута на Луис Муриел.

Опорният халф на Палермо Алесандро Гаци беше изгонен във втората добавена минута към редовните 90, а Сампдория се добра драматично до точката с гол на резервата Бруно Фернандеш в 95-ата за 1:1.

Синът на Диего Симеоне - Джовани, вкара втория си гол в калчото и той се оказа победен при успеха с 1:0 над Болоня навън. Това бе втори гол за Чолито в два мача.

Мачът завърши с три червени картона. Гастадело от Болоня беше изгонен още преди почивката, а Джовани Симеоне откри от няколко метра след пробив на Диего Лаксалт отдясно в 77-ата минута. Така "грифоните" се възползваха от числения си превес.

В края страстите се нажежиха още повече. Джентилети от Дженоа остави двата тима 10 на 10 в 85-ата минута, но само две по-късно Блерим Джемайли отново остави домакините с човек по-малко и надеждите на Болоня за изравнителен гол угаснаха.

Каляри победи Кротоне с 2:1 у дома в битката на новаците. Александър Тонев беше титуляр за Кротоне и игра до 74-ата минута, когато бе сменен като последен ход за гостите.

Сардинците натискаха здраво и Ди Дженаро откри за Каляри в 38-ата минута със страхотен шут от дистанция.

В 56-ата минута Марко Бориело избяга от засадата, стражът Кордас отклони с крак удара муи топката срещна напречната греда, но Сомоне Падоин овладя и по диагонала все пак вкара за 2:0.

Кротоне на Александър Тонев стигна до странен почетен гол в добавеното време. Румънецът Адриан Стоян, който замени Тонев, изпълни фаул от огромно разстояние и някак вратарят Рафаел се остави да бъде прехвърлен за 2:1.