3. Национал на България герой в Шотландия

Национал на България герой в Шотландия

Димитър Митов спаси Сейнт Джонстън от изпадане

Българският национал Димитър Митов е с основна заслуга да запазения елитен статут на неговия Сейнт Джонстън. Вратарят, който е част от селекцията на Илиан Илиев, спаси дузпа при успеха с 2:1 като гост на Мъдъруел в двубой от последния кръг в Премиършип.

Решаващият момент за Митов дойде в 32-рата минута на срещата, когато той отрази изпълнение от бялата точка на Телониус Баир. Преди това неговият съотборник Ники Кларк откри резултата с гола си в 18-ата минута. В добавеното време преди почивката пък Адама Сидибе удвои преднината на гостите. Домакините стигнаха само до почетно попадение в последните секунди на двубоя, когато се разписа Моузес Ебийе.

С успеха Сейнт Джонстън успя да изпревари прекия си конкурент Рос Каунти и си гарантира участието в елита на Шотландия и през следващия сезон.