3. Най-младите титуляри в историята на Ливърпул загубиха в Уелс (ВИДЕО+СНИМКИ)

Най-младите титуляри в историята на Ливърпул загубиха в Уелс (ВИДЕО+СНИМКИ)

Суонзи би мислещите за Виляреал мърсисайдци с 3:1

Суонзи би у дома Ливърпул с 3:1 в мач от XXXVI кръг на английската Висша лига.

Предвид предстоящия полуфинален реванш за Лига Европа срещу Виляреал, наставникът на гостите Юрген Клоп заложи на най-младия титулярен състав в историята на Ливърпул.

Стартовите 11 на мърсисайдци бяха със средна възраст 23 години и 218 дни, което се оказа и решаващо за крайния изход на срещата.

Домакините започнаха много по-добре на своя „Либърти”, а преди двубоя всички на стадиона почетоха паметта на 96-те жертви от трагедията „Хилзбъро”.

Публиката в Уелс запази минута мълчание в памет на онези, които преди 27 години загубиха живота си на футболен мач, докато през 60-те секунди звучеше клубният химн на Ливърпул.

Началото на срещата бе сравнително равностойно, но постепенно Суонзи овладя инициативата.

Ощев 20-ата минута Андре Аю, който бе най-опасният футболист на терена и се отчете с две попадения, стреля опасно, но Деян Ловрен изчисти в корнер с шпагат в последния миг.

При последвалия ъглов удар обаче доведеният син на Абеди Пеле засече с глава центрирането и откри резултата – 1:0.

Не след дълго Гилфи Сидурдсон отправи силен удар от границата на пеналта, но младият вратар на Ливърпул Дани Уард спаси чудесно с крак, а при добавката „лебедите” пропуснаха.

В 27-ата минута Жорди Амат бе оставен непокрит пред вратаското поле на Ливърпул, ала стреля много разочароващо с глава над гредата.

22-годишният уелски страж на Ливърпул се намеси решително и след изстрел на Джеферсън Монтеро, който се възползва от грешка на дебютиралия в английския елит Педро Чиривея.

В 33-ата минута обаче дори и Уард бе безпомощен, след като Джак Корк отне топката в центъра, напредна и от дъгата пред пеналта стреля неспасяемо в далечния ъгъл, за да реализира красив гол - 2:0.

Първата добра възможност за Ливърпул се откри пред Даниел Стъридж малко по-късно, но английският национал не можа да порази целта, а после неуспешен опит направи и Фелипе Коутиньо.

Така Суонзи се оттегли на почивка с аванс от две попадения, но през паузата Юрген Клоп замени Коутиньо и Чиривея с Кристиан Бентеке и Лукас Лейва. Това даде резултат и гостите натиснаха сериозно след паузата.

В 65-ата минута логичното се случи и Бентеке с глава намали резултата, ознаменувайки своя мач №20 с екипа на Ливърпул с 50-ия си гол в английския елит.

Само две минути по-късно обаче Андре Аю се пребори за една топка в наказателното поле на Ливърпул и с прецизен удар матира Уард, за да даде отново аванс от две попадения на своите - 3:1.

Това се случи в 67-ата, а в 76-ата минута Брадли Смит получи втори жълт картон. Повторенията показаха, че 22-годишният австралийски бранител на Ливърпул се опита да предпази съперника и свали крака си, така че бе малко пресилено изгонен.

Юрген Клоп прие решението рефера с иронична усмивка, но в крайна сметка неговите момчета загубиха втори пореден мач, след като в четвъртък паднаха с 0:1 от Виляреал в Испания.

След поражението Ливърпул остана с 55 точки на седмото място, а Суонзи вече има 43 и поне временно е на 13-ата позиция в класирането.