3. НАЙ-ПОСЛЕ СЕ СЛУЧИ! Ливърпул падна във Висшата лига (ВИДЕО)

НАЙ-ПОСЛЕ СЕ СЛУЧИ! Ливърпул падна във Висшата лига (ВИДЕО)

"Стършелите" от Уотфорд ужилиха здраво Клоп и компания

Уотфорд стигна до знаменит успех с 3:0 над непобедения във Висшата лига този сезон Ливърпул. „Стършелите“ надиграха тима на Юрген Клоп и заслужено взеха трите точки, с които задминаха 18-ия в класирането Астън Вила. Исмаила Сар блесна с два гола, а сенегалецът асистира на Трой Дийни за третия. Ливърпул, който нямаше загуба в 44 поредни мача в елита на Англия, остава със 79 точки в актива си, далече пред втория Манчестър Сити, който е с 57, но и мач по-малко. Уотфорд се изравни по точки (27) с Борнемут и Уест Хем.

Уотфорд направи силно първо полувреме, в което имаше повече шансове да открие резултата, докато мърсисайдци отправиха един единствен удар към противниковата врата.

В 10-ата минута Деулофеу проби отляво в пеналта и пробва с диагонален удар да прати в горния ляв ъгъл, но топката мина над вратата.

Единственият удар за гостите през първото полувреме бе дело на Мохамед Салах в 20-ата минута, но изстрелът на египтянина бе от малък ъгъл и попадна във външната страна на мрежата.

В добавеното време „стършелите“ бяха много близо до попадение. Исмаила Сар бе останал сам срещу Алисон, опита да прехвърли вратаря, който с една ръка изби. При добавката сенегалецът прати покрай гредата.

След почивката Уотфорд продължи с добрата си игра и домакините откриха резултата в 54-ата минута. Адам Масина изпълни тъч, топката не бе изчистена и Дюкуре овладя и успя от аутлинията да подаде покрай Ван Дайк, а Исмаила Сар от няколко метра разпечата вратата на мърсисайдци.

Шест минути по-късно „стършелите“ удвоиха преднината си. Трой Дийни успя да стигне до топката точно преди да излезе в тъч и прати в предни позиции за Сар, който останал сам срещу Алисон копна технично топката над плонжа на бразилския страж – 2:0.

В 66-ата резервата Адам Лалана овладя на гърди избита топката и стреля към вратата, но топката се отби в левия страничен стълб.

В 73-ата минута надеждите на гостите да стигнат поне до точка в двубоя се изпариха. Трент Александър-Арнолд върна към вратаря, Сар изскочи и овладя преди Алисон, след което върна назад към Дийни, който прати с точен удар в опразнената врата.

Исмаила Сар можеше да оформи своя хеттрик в 82-ата, но останал сам срещу Алисон прати покрай гредата.

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)