3. Неадекватен рефер не успя да спре Ман Сити в Хофенхайм (ВИДЕО+СНИМКИ)

Неадекватен рефер не успя да спре Ман Сити в Хофенхайм (ВИДЕО+СНИМКИ)

Дамир Скомина не отсъди 1000 процентова дузпа, но "гражданите" победиха с 2:1

Манчестър Сити стигна до късен победен обрат срещу Хофенхайм и спечели с 2:1 визитата си в Германия от група “F” на Шампионската лига.

Двата тима си размениха по един бърз гол още преди да са изтекли първите 10 минути, а гостите взеха своето с попадение на Давид Силва в самия край.

Словенският арбитър Дамир Скомина пък не даде чиста дузпа за гостите в средата на втората част, като домакините имаха претенции за спестен червен картон на Кайл Уокър.

Мачът не започна никак добре за „небесносините“, защото те инкасираха попадение след по-малко от минута игра.

В 44-ата секунда Исак Белфоди откри резултата след пас на Керем Демирбей с най-бързото попадение, получено от „гражданите“ в Шампионската лига. Досега рекордът бе на Сейду Думбия, вкарал на Манчестър Сити след 98 секунди през ноември 2014 година.

Радостта на германците не продължи дълго, тъй като в осмата минута Серхио Агуеро изравни след чудесна атака.

Завърналият се след травма аржентински нападател бе точен след хитър пас на Лерой Сане и се превърна в едва втория футболист на английски тим, разписал се в пет поредни визити от Шампионската лига, след като същото стори Рууд ван Нистелрой с екипа на градския съперник Манчестър Юнайтед през 2003 година.

Това позволи на гостите да се съвземат от първоначалния шок и те започнаха да диктуват събитията на терена.

Първо Рахим Стърлинг бе близо до това да направи обрата пълен, но вратарят на домакините инстинктивно спаси, а после и Агуеро пропусна изгодна възможност, ала не сполучи с волето след майсторско отиграване на Сане.

Така почивката дойде при резултат 1:1, а след нея двата тима не промениха сериозно стратегиите си за срещата. Гостите нападаха постепенно и привидно имаха инициативата, докато домакините разчитаха на контраатаки.

Впоследствие Гуардиола реши да замени неубедителния Илкай Гюндоган с Бернанрдо Силва и това даде резултат, тъй като малко след влизането си португалецът намери с отлично центриране Агуеро, но вратарят на Хофе спаси в последния миг.

Стражът бе в центъра на вниманието и в 72-ата минута, когато фаулира откъсващия се Лерой Сане в пеналта, но дузпа не последва, въпреки бурните протести на „гражданите“.

Те все пак стигнаха до успеха в 87-ата минута, когато Давид Силва се възползва от грешка в защитата на домакините и отне топката, след което я прати в мрежата за крайното 2:1.

Така Манчестър Сити вече има 3 точки и загря по най-добрия начин за дербито с Ливърпул във Висшата лига в неделя. Хофенхайм е на последна позиция в потока с една точка от два мача, а двубоят Лион - Шахтьор стартира в 22:00 часа.

ХОФЕНХАЙМ – МАНЧЕСТЪР СИТИ 1:2
1:0 Белфоди (1‘)
1:1 Агуеро (8‘)
1:2 Давид Силва (87')

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ХОФЕНХАЙМ: Бауман, Бренет, Кадерабек, Демирбей, Грличи, Белфодил, Хугма, Акпогума, Шалай, Поч;

МАНЧЕСТЪР СИТИ: Едерсон, Уокър, Компани, Отаменди, Лапорте, Фернандиньо, Гюндоган, Силва, Сане, Стърлинг, Агуеро;
Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1