3. Непобедимите „грънчари” подчиниха Ливърпул на „Британия Стейдиъм” (ВИДЕО)

Непобедимите „грънчари” подчиниха Ливърпул на „Британия Стейдиъм” (ВИДЕО)

Стоук Сити победи мърсисайдци с 3:1 на Боксинг дей и няма загуба в девети пореден мач

Отборът на Стоук Сити продължи изключителната си серия и остана непобеден в девети пореден мач след като се наложи над Ливърпул с 3:1 у дома в мач от 19-ия кръг на Премиър лийг.

Мърсисайдци откриха резултата още във втората минута след точно изпълнена дузпа на Стивън Джерард. Три минути по-късно обаче Джон Уолтърс изравни, а в 12-ата минута Кенуайн Джоунс направи пълен обрат в мача. Отново той оформи крайния резултат в 49-ата минута за огромна радост на феновете на „грънчарите”, изпълнили до краен предел „Британия Стейдиъм”.

Началото на двубоя бе изключително динамично след като още в първата минута Луис Суарес нахлу отдясно в наказателното поле на домакините, а Раян Шоукрос го задържа за фланелката и го повали на тревата. Главният рефер Хауърд Уеб не се поколеба и за секунда и веднага посочи бялата точка.

Капитанът на Ливърпул Стивън Джерард застана зад топката и хладнокръвно реализира в долния десен ъгъл на вратата, докато Бегович се хвърли в срещуположния.

Футболистите на Тони Пюлис обаче не се отчаяха и още в 5-ата минута върнаха попадението след грешка на Дани Агър, който без да иска свали топката с глава за нападателя на Стоук Джон Уолтърс, който от десетина метра нямаше как да сбърка сам срещу Рейна.

Изравнителното попадение вдъхна допълнителна увереност на домакините и те натиснаха здраво своя съперник в следващите минути, за да се стигне до 12-ата, когато след корнер отляво на вратата на мърсисайдци, Кенуайн Джоунс засече топката с глава и я прати неспаяемо в долния десен ъгъл.

След като излязоха напред в резултата, играчите на Стоук Сити привидно оставиха инициативата в ръцете на своя съперник.

Въпреки това в 22-ата минута Матю Етерингтън можеше да се разпише със страхотен удар от границата на наказателното поле, но Пепе Рейна реагира блестящо и с една ръка успя да избие в корнер.

Малко по-късно и Джерард имаше възможност да отбележи и отново да възстанови равенството, но само метър раздели неговия изстрел от дъгата на пеналтерията от целта.

Докрая на полувремето двата тима си размениха по едно опасно положение като пред Луис Суарес и Глен Уилън се откриха възможности да стрелят от малък ъгъл, но и двамата бяха неточни.

Рахим Стърлинг влезе в игра за Ливърпул през втората част и още с появата си създаде опасност пред вратата на Асмир Бегович, след като проби отляво и намери Суарес, който нанесе слаб удар от десетина метра, след който обаче топката се отби в дясната греда.

Сякаш от нищото обаче Джон Уолтърс изригна отново и прати в екстаз феновете на Стоук. В 49-ата минута той овладя топката на гърди след подаване на Джоунс и със страхотен удар от воле направи безпомощен Пепе Рейна.

С тази комфортна преднина домакините заиграха в познатия си защитен стил, като не оставяха почти никакви празни пространства за своя съперник.

Въпреки че владееха повече топката, играчите на Брендан Роджърс така и не съумяха да стигнат до ново чисто положение.

Минута преди края на срещата Стивън Джерард стреля опасно от около 30 метра, но Бегович бе непоколебим под рамката и отрази удара.

По този начин Стоук Сити се изкачи на осма позиция в класирането с актив от 28 точки и затвърди рекорда си в защита. "Грънчарите" са допуснали едва 14 гола, по-малко от всички други отбори в Англия. Тимът на Ливъпул вече е десети с три пункта по-малко.