3. Неповторим спектакъл на "Сантяго Бернабеу": Реал Мадрид победи Севиля в мач с 10 гола (ВИДЕО)

"Кралския клуб" надви андалусийците със 7:3 в уникален двубой от Примера Дивисион

Реал Мадрид победи Севиля със 7:3 в невероятен спектакъл от единадесетия кръг на Примера Дивисион. В зрелищния мач на „Сантяго Бернабеу” имаше три дузпи и един червен картон, а Кристиано Роналдо блесна с хеттрик за „белия балет”. По два гола за „кралския клуб” отбелязаха Гарет Бейл и Карим Бензема. За Севиля пък на два пъти се разписа Иван Ракитич, а едно попадение реализира Карлос Бака.

Още в 4-ата минута Иско се озова на добра позиция и стреля покрай вратаря, но кълбото премина на сантиметри покрай дясната греда. Севиля отвърна с удар на Хайро Самперио, но топката не намери рамките на вратата.

”Кралския клуб” излезе с гол напред в резултата в 13-ата минута, когато Гарет Бейл получи пас от Карим Бензема в наказателното поле и със страхотен изстрел в горния десен ъгъл изведе своя тим с гол напред. В следващите минути се стигна до няколко нови добри възможности за Реал – удар на Гарет Бейл с левия крак бе избит от Бето, а след това вратарят на Севиля спаси и изстрел на Кристиано Роналдо. В 21-ата минута кълбото премина на сантиметри от вратата след нов удар на Гарет Бейл.

В 27-ата минута авансът на „белия балет” се увеличи на две попадения. Бейл изпълни пряк свободен удар, кълбото срещна намиращия се в стената Алберто Морено и залъга вратаря Бето, след което влетя в мрежата на гостите.

В 31-ата минута бе отсъдена дузпа за Реал Мадрид за нарушение на Фернандо Наваро срещу Иско, като останаха съмнения дали фаулът е вътре или извън наказателното поле. 11-метровият удар обаче бе факт и застаналият зад топката Кристиано Роналдо с безкомпромисно изпълнение направи резултата 3:0.

В 37-ата минута и Севиля получи правото да изпълни дузпа, след като реферът видя нарушение на Серхио Рамос срещу Диого Фигейраш в наказателното поле, но и тук останаха съмнения дали има фаул. Зад топката застана Иван Ракитич и с удар в долния десен ъгъл намали на 1:3. В 40-ата минута Севиля достигна до второ попадение – Хайро Самперио получи кълбото в наказателното поле, след което комбинира с Карлос Бака, който прати топката в мрежата. При резултат 3:2 в полза на Реал Мадрид дойде краят на първата част.

В 53-ата минута Севиля имаше отлична възможност да изравни, след като Карлос Бака се озова сам срещу Диего Лопес, но вратарят на Реал Мадрид спаси. В ответната атака Карим Бензема отбеляза четвърти гол за домакините – французинът получи кълбото в наказателното поле и с удар в долния ляв ъгъл отбеляза за 4:2.

В 60-ата минута Кристиано Роналдо реализира пето попадение за „белия балет”, след като бе намерен в наказателното поле и с удар с десния крак прати топката в мрежата на гостите. В 63-ата минута Иван Ракитич върна един гол за Севиля, след като нанесе великолепен удар отдалеч, а кълбото влетя неспасяемо в горния ляв ъгъл на Диего Лопес.

В 68-ата минута Кевин Гамейро излезе сам срещу вратаря на Реал Мадрид, който обаче с отличен рефлекс отрази изстрела на нападателя. В 71-ата минута Кристиано Роналдо направи резултата 6:3 в полза на домакините, след като се разписа с удар от границата на наказателното поле.

В 73-ата минута Севиля получи правото да изпълни нова дузпа, която бе отсъдена за фаул на Роналдо срещу Диого Фигейраш, но от бялата точка Иван Ракитич стреля над вратата. 3 минути по-късно Стефан Мбиа получи втори жълт картон, след като фаулира Лука Модрич, и така Севиля остана с десет души на терена.

Карим Бензема направи резултата 7:3 в 80-ата минута, след като засече с глава центриране на Марсело в наказателното поле. В последните секунди на мача Серхио Рамос можеше да отбележи осми гол за „белия балет”, след като изпълни великолепно пряк свободен удар, но Бето изби.

Така краят на двубоя дойде при резултат 7:3 в полза на Реал Мадрид. В следващия кръг от испанското първенство отборът на Карло Анчелоти гостува на Райо Валекано. Севиля е домакин на Селта.

Състави:

Реал Мадрид: Лопес, Рамос, Арбелоа, Марсело, Варан, Кедира (Ди Мария 82), Бейл, Ияраменди (Шаби Алонсо 64), Иско (Модрич 71), Роналдо, Бензема;

Севиля: Бето, Навара, Пареха, Карисо, Фигейраш, Морено, Мбиа, Ракитич, Витоло (Рейес 83), Самперио (Пероти 62), Бака (Гамейро 62).

В друг мач от десетия кръг на Примера Дивисион Осасуна постигна победа с 3:1 като домакин на Райо Валекано.

Манчестър Юнайтед плаща огромна неустойка на Тен Хаг при уволнение

Манчестър Юнайтед ще трябва да плати компенсация от около 17.5 милиона паунда на мениджъра Ерик тен Хаг

Байерн сменя Нойер с Алисон?

Бразилският страж на Ливърпул може да поеме към Мюнхен през лятото

Алонсо засипа с похвали Милан преди мача в Шампионската лига

Старши треньорът на Байер Леверкузен сподели очакванията си за предстощия двубой в Шампионската лига

Килиан Мбапе се връща за Реал Мадрид срещу Лил

Френският нападател се е излекувал от контузията си

Байерн Мюнхен си хареса Ди Марко от Интер

Байерн ще иска да замени Алфонсо Дейвис с Федерико Ди Марко през лятото

Ханзи Флик потвърди трансфера на Шчесни в Барселона

Наставникът на Барселона говори преди утрешния мач на каталунците срещу Йънг Бойс в Шампионската лига