3. Непознат Байерн се размина с титлата пред 75 000 в Мюнхен (ВИДЕО+СНИМКИ)

Непознат Байерн се размина с титлата пред 75 000 в Мюнхен (ВИДЕО+СНИМКИ)

Експериментален състав на баварците направи 1:1 с Борусия М'Гладбах, Дортмунд мачка с 5:1, феновете скочиха на Хумелс

Байерн Мюнхен не можа да защити шампионската си титла в Германия за трети пореден път, тъй като стигна само до 1:1 при домакинството си срещу Борусия Мьонхенгладбах, а преследвачите от Дортмунд разбиха с 5:1 вкъщи Волфсбург.

Така „жълто-черните” стопиха разликата до върха на 5 точки и теоретично два кръга преди края имат илюзорен шанс да триумфират.

Настроението на баварците пък бе доразвалено след загубата в сряда от Атлетико в Мадрид с 0:1.

Във вторник те ще приемат „дюшекчиите” за реванш в полуфиналите на Шампионска лига, а в събота гостуват на Дармщад за поправителен в Бундеслигата.

Наставникът Хосеп Гуардиола записа своя мач №100 начело на тима в Бундеслигата.

Испанецът обаче заложи на доста експериментален състав и остави на пейката звезди като Левандовски, Видал, Алаба, Алкантара, Дъглас Коща и капитана Лам, а това в крайна сметка му изигра лоша шега и 75 000 на „Алианц Арена” не отпразнуваха четвъртата поредна титла.

Тя бе реална до 72-ата минута на срещата, след като още в шестата любимецът Томас Мюлер откри резултата.

Андре Хан обаче смълча трибуните с изравнително попадение и остави феновете да чакат със свити сърца мача с Атлетико.

Феновете на Борусия пък видяха поредното зрелище в Дортмунд.

Любимците им разпиляха с 5:1 гостуващия Волфсбург, а с два гола за минута се отличи Пиер-Емерик Обамеянг.

Той бе точен в 77-ата и в 78-ата, след като преди това се разписаха още Шинджи Кагава (‘7), Густаво Рамос (‘9) и Марко Ройс (’59). Taка Обамеянг, който игра с доста екстравагантни калеври, се превърна в първия футболист на Борусия, вкарал 25 гола в един сезон от 1981 г. насам.

Утешителното попадение за „вълците” бе дело на мултимилионната им покупка Андре Шурле (’86) и падна малко преди края.

Привържениците на домакините пък попитаха с транспарант Матс Хумелс, който почти сигурно си тръгва през лятото, защо "капитана напуска кораба".