3. Непримирим Ливърпул обърна Кристъл Палас с 10 души (ВИДЕО+СНИМКИ)

Непримирим Ливърпул обърна Кристъл Палас с 10 души (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бентеке вкара от дузпа с последния удар в мача за 2:1

Ливърпул направи страхотен обрат с човек по-малко като гост и победи Кристъл Палас с 2:1 в 29-ия кръг на Висшата лига. Гол от спорна дузпа на резервата Кристиян Бентеке в последната минута на мача  донесе втора поредна победа на Пуул в първенството за сефте от година насам.

Кристъл Палас е единственият отбор във всички нива на професионалния футбол в Англия без победа през 2016 година. Ливърпул пък за първи път обърна мач след получен червен картон в ерата на Висшата лига.

През първата част Адебайор удари греда, а Ливърпул също пропусна няколко добри положения.

Джо Ледли изведе Палас напред в началото на втората част, когато корнер на Йоан Кабай внесе смут в отбраната на мърсисайдци и той се възползва, за да отбележи за 1:0.

Джеймс Милнър си изкара глупав втори жълт картон за шпагат в краката на Заха пред наказателното поле на домакините и Ливърпул остана с човек по-малко.

Ливърпул обаче заигра по-добре с 10 човека и натисна. Вратарят Алекс Макарти направи груба грешка и Фирмино го наказа отблизо в долния десен ъгъл – 1:1.

Бентеке направи пропуск, а страничната греда спаси Палас, но в последната минута на добавеното време Бентеке спечели спорна дузпа след падане при шпагат на защитник. Реферът се поколеба, но посочи бялата точка и белгиецът уверено пусна в долния десен ъгъл – 2:1 и знаменит обрат в полза на Ливърпул.

Отборът на Клоп е седми с 44 точки и още се надява на място поне в шестицата. Кристъл Палас е 15-и с 33 точки.